• slide-0.jpg
  • slide-2.jpg
علم و دانش
روانشناسی موفقیت
کسب و کار
حقوق و قوانین
شعر و داستان
لبخندانه
باشگاه دیدگاه
دستور آشپزی
یادداشت های سلامتی

متخصص زنان و زایمان

یک معضلی که الان با آن مواجه هستیم مقاومت آنتی بیوتیکی است که نسبت به میکروب ها بوجود آمده است . داروخانه ها به راحتی آنتی بیوتیک در اختیار مردم قرار می دهند و دکترها هم بابت یک سرماخوردگی آنتی بیوتیک تجویز می کنند و خود مریض هم خودسر استفاده می کند و متاسفانه اینها باعث می شود که اگر در صورت لزوم بخواهیم آنتی بیوتیک استفاده کنیم و بخوریم هیچ اثری نکند و مقاومت بدن نسبت به آنتی بیوتیک زیاد شود.
وقتی ما عفونت می گیریم و مقاومت بدن ایجاد می شود حتی اگر بستری هم بشویم اگر کسی دچار مشکلات میکروبی شود ممکن است دچار مرگ شود بخاطر اینکه دارویی نداریم تا این میکروب را از بین ببرد.
الان از طریق گوشت دام ها و یا از طریق مرغ و حتی کسانی که دامپروری دارند و این آنتی بیوتیک دارد و بدن ما را می گیرد و معضلی می شود که الان با آن مواجه می شویم.
حتی درمان خود سرانه آنتی بیوتیک خیلی خطرناک است . الان خیلی از میکروب ها هستند که صددرصد مقاومت درمان دارند . مثلا در بعضی افراد 90 درصد یا 80 درصد این مقاومت وجود دارد.
همانطور که وقتی کسی ریزش مو دارد و یا موی زاید دارد یا نازایی دارد قطعا درمان داریم و خیلی از بیماریهای ویروسی درمان آنتی بیوتیک ندارد الان موجی که از آنفولانزا در جامعه است همان بی است که مطرح شده و زیاد است.
خیلی از کشورهای پیشرفته جلوی درمان خودسرانه با آنتی بیوتیک را گرفتند و الان برگشتند به درمان اولیه و حتی سنتی و نسل اول درمانها ولی ما همچنان داریم همان درمانهای نسل سوم را انجام می دهیم . در بحث زنان خیلی درمان آنتی بیوتیکی نیاز نیست چون میکروب های طبیعی بدن از بین می رود و میکروب های غیر طبیعی مثل قارچ ها جایگزین می شوند. میکروب هایی که جدید می آیند را نمی توانیم دفاع کنیم یا درمان هم نمی توانیم بکنیم و عوارض خیلی بدی روی سیستم بدن ما می گذارند.
از تمامی افرادی که داروخانه دارند تقاضا میشود اصلا داروی بدون تجویز پزشک ندهند و برای بیماری های سرماخوردگی از آنتی بیوتیک استفاده نکنند . برای سرماخوردگی فقط باید دوره اش بگذرد و اگر تب وجود داشت آنرا پایین بیاورند.

اضافه کردن نظر


تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران می باشد