• slide-0.jpg
  • slide-2.jpg
علم و دانش
روانشناسی موفقیت
کسب و کار
حقوق و قوانین
شعر و داستان
لبخندانه
باشگاه دیدگاه
دستور آشپزی
یادداشت های سلامتی

فوق تخصص دیسک کمر

س: لطفا در مورد انواع درمانهای دیسک کمر و گردن توضیح بفرمایید؟
ج: در جهان امروز سعی بر این است کمتر از کارهای تهاجمی استفاده کنیم و بیشتر به سمت کارهای کمتر و کوچکتر برویم تا وقت و هزینه کمتری را مردم داشته باشند و راضی تر باشند و درمان آسانتر شود و اثر بخشی بیشتری داشته باشند و به خصوص این درمانها در دیسک کمر و گردن بیشتر استفاده می شود . مریضی که دچار دیسک کمر و ستون فقرات می شود نیاز به درمان دارد و اخیرا از روشهای مداخله ای استفاد می کنیم و جایگزین عمل جراحی هستند ولی مواردی که باید جراحی شوند کماکان به قوت خودشان باقی است . مواردی که دیسک کمر و گردن باعث نقص عصبی شده باشد و بعضا بی اختیاری ادرار ایجاد شده باشد و یا نتوانند قسمتی از پای خود را حرکت بدهند.
پلان درمانی برای دیسک کمر و گردن در مرحله اول دارو درمانی و استراحت است و کسی که دچار دیسک حاد کمر شده و پایش تیر می کشد دو الی سه هفته استراحت مطلق داشته باشند و دارو درمانی داشته باشند و داروهای شل کننده عضلات و ضد التهاب می دهیم و اگر جواب نداد از روشهای فیزیکی استفاده می کنیم مانند فیزیوتراپی و غیره ...
و بسیاری از این بیماران نتیجه می گیرند و عملهای مداخله ای کارهایی است که توسط متخصصین درد انجام می شود که بستگی دارد دیسک کجای بدن به وجود آمده باشد چقدر فشار آورده باشد و کجا باشد روی ریشه یا نخاع باشد و در این مورد علائم متفاوت است و درمانش هم متفاوت است و در این مورد هدف این است که دیسک کوچک شود و با روشهایی که به دیسک کمتر آسیب برساند آن را تخلیه کنیم و اینها بدون جراحی و بستری انجام می شود . با روشهای تخلیه ای یا حرارتی مثل لیزر و یا استفاده از داروها که در دیسک تزریق می شود و دیسک کوچک می شود .
از روشهای آندوسکوپی هم استفاده می کنیم. در کنار این روشها از روشهای دارو درمانی و آب درمانی هم استفاده می کنیم و هفته ای دو سه جلسه توصیه می کنیم در آب راه بروند چون دچار بی وزنی می شوند و در کنار آن هم از دارو استفاده کنند.

اضافه کردن نظر


تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران می باشد