• slide-0.jpg
  • slide-2.jpg
علم و دانش
روانشناسی موفقیت
کسب و کار
حقوق و قوانین
شعر و داستان
لبخندانه
باشگاه دیدگاه
دستور آشپزی
یادداشت های سلامتی

جراح فک و صورت

قبلا در مورد اینکه فک نرمال چگونه است صحبت کرده بودیم. فک نرمال یک سری خصوصیات باید داشته باشد مخصوصا در مورد داخل دهان دندانهای بالا باید دندانهای پایین را پوشانده باشد به فاصله نیم تا یک میلی متر و تقریبا روی هم باشند و اگر دندانها عقب تر باشد دچار اشکال است و مشکل تناسب را ایجاد می کند و به لحاظ ظاهری دچار اشکال می کند علاوه بر آن ناحیه خارجی دهان هم نشان می دهد فک عقب است یا جلو همه اینها یه سری مشکلاتی هستند که فرد را دچار مشکل می کند و خیلی وقتها خود افراد متوجه نمی شوند مثلا یک بیمار فکش کوچک است و بینی بزرگ دارد و باید جراحی فک بشود و اگر فک را بیاوریم جلو مشکل بینی هم حل می شود.
عملکردی که فک دارد و بیمارانی که فک پایین شان کوچک است چند مساله می توانند داشته باشند اولا به خاطر کوچک بودن فک دندانها جا ندارند و سر جای خودشان نیستند و نیاز به ارتودنسی پیدا می کنند.مساله بعدی که مهم است اینست کسانی که فک پایین شان کوچک است بیماری های ناحیه مفصل فک دارند دردهای مفصلی در این بیماران بسیار شایع است و ما اگر بخواهیم پیشگیری کنیم باید کاری انجام بدهیم که اول به پزشک مراجعه کنند.
اگر در سن کودکی و رشد بچه ای دچار مشکل فک است و رسیدگی شود در سن بزرگی مشکلی نخواهد داشت و در بزرگسالی کمتر نیاز به جراحی پیدا می کند.
در دختران و پسران متفاوت است و دکتر ارتودنسی خودش تشخیص می دهد که در چه زمانی این کار باید انجام شود. حالا فرد بزرگسالی پیش ما آمده و فک پایین و یا بالایی کوچک یا بزرگ است باید چکار کنیم و چه درمانی برایش لازم است اگر فک پایین کوچک یا عقب باشد ابتدا باید ارتودنسی بشوند و برای جراحی فک آماده شوند به طوری که وقتی فک را عقب و جلو می کنیم دندانها روی هم دیگه بشینند و بعدا برود برای درمان و جراحی .


اضافه کردن نظر


تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران می باشد