• slide-0.jpg
  • slide-2.jpg
علم و دانش
روانشناسی موفقیت
کسب و کار
حقوق و قوانین
شعر و داستان
لبخندانه
باشگاه دیدگاه
دستور آشپزی
یادداشت های سلامتی

ایمپلنتولوژیست

برای کسانی که قلب درد دارند و تحت درمان متخصص قلب بوده اند و از داروهای قلب وارفارین یا آسپرین مصرف می کنند برای جراحیهای دندانی مصرف داروهایشان قطعا با همکاری متخصص قلب باید قطع شود و قطع به یقین پزشک متخصص قلب برای ما نامه ای بدهد که عنوان کنند مصرف چه داروهایی را منع می کند و چه عملیاتی را برای بیمار مجاز می داند . اگر جراحی توام با خونریزی باشد و بیمار داروهایی را مصرف کند که ضربان قلب را پایین می آورد به جهت ریسک جلوگیری از سکته این بیمار اصلا کاندیدای عمل نخواهد بود به محض اینکه ما دارو را به او تزریق کنیم وارد شوک می شود و این رابطه تنگاتنگ پزشک ایمپلنتولوژیست یا رشته های مرتبط با دندان با متخصص قلب بیمار از الزامات است.
س: بهتر است پرسش نامه ای که بیمار پر می کند در اختیارش بگذارید و از دستیار و پزشک به دور باشد و به راحتی خودش آن را پر کند که معذب نباشد؟
ج: البته من در مطب پرونده را در اختیار قرار می دهم سر فرصت آن را پر کنند و استرس نداشته باشند. البته این مساله خیلی جدی گرفته نشده است .
ما روشهای نوین در دندان پزشکی داریم که با روشهای قبل فرق کرده است. عمده مشکل بیماران که مراجعه می کنند اینست که از تزریق دندان پزشکی واهمه دارند جدیدا دستگاهی هست که اصلا بیمار متوجه ورود سوزن به بافت لثه نمی شود و فقط بیمار یک صدایی می شنود این دستگاه با برق کار میکند و مثل یک قلم است و بیمار هیچگونه سر سوزن را حس نمی کند.
الان با استفاده از تجهیزات به راحتی دندان را روت کانال میکنیم حتی سرعت حرکت را تنظیم میکنیم و با آرامش همه کارها انجام می شود و بیمار دیگر دچار استرس نمی شود.
وسایل جدیدتر و به روزتری هم هست که می توان استفاده کرد البته من کارهای قبلی که انجام می شود را زیر سوال نمیبرم ولی امروزه به راحتی میتوان حتی رادیوگرافی کرد و عکس همزمان در کامپیوتر دید و میتوان عکس را کوچک یا بزرگ کرد و به راحتی عکس را دید.


اضافه کردن نظر


تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران می باشد