• slide-0.jpg
  • slide-2.jpg
علم و دانش
روانشناسی موفقیت
کسب و کار
حقوق و قوانین
شعر و داستان
لبخندانه
باشگاه دیدگاه
دستور آشپزی
یادداشت های سلامتی

جراح فک و صورت

دیده شدن دندان هنگام لبخند یکی از مهمترین منحنی های زیبایی است . اینکه هنگام لبخند چقدر از دندان ها و لثه دیده می شود تعریف های خاصی دارد . ما یک سری نرمال هایی داریم که برای ارزیابی بررسی می کنیم وقتی کاملا لب در حالت استراحت است دو میلی متر از دندان باید مشخص شود در هنگام لبخند چیزی که بیشتر قابل قبول است اینست که لبه لب باید تا لبه بالایی تا طوق دندان باشد .
ما یک سری دلایل داریم برای اینکه لبخند ممکن زیبا دیده نشود مثلا طول لب ممکن است کوتاه باشد ممکن است دندان ها بیش از حد رشد کرده باشد، بعضی اوقات وقتی دندان رشد می کند با دندان پایین برخورد می کند لازم است لثه برود بالا که دندان بیشتر خودش را نشان بدهد دلایل چون متفاوت است درمان ها هم متفاوت است و می تواند تاثیر بگذارد .
مثلا ممکن فک بزرگ باشد و یا جراحی لثه نیاز باشد برای فردی که لثه اش رشد نکرده باشد یا جراحی فک برای فردی که ارتفاع زیادتر برای رشد صورتش داشته باشد حتی کوتاه بودن لب هم در بعضی افراد این مشکل را ایجاد میکند و فرد هر موقع می خندد دندان ها و لثه بیشتری را نشان می دهد و به لحاظ خنده میتواند نازیبا باشد ولی همه اینها قابل درمان است . در بعضی اوقات بعضی بیماران از کم دیده شدن لثه شان مشکل دارند.
در افرادی که دندان هایشان بیشتر رشد کرده است ارتودنسی می تواند کمک بزرگی بکند چون دندان را داخل می برد و ارتفاع دندان را کوتاه می کند و این مساله خیلی تاثیر در چهره دارد، در افرادی که لب کوتاه دارند یا افزایش لثه دارند اینها بیشتر خودش را نشان می دهد و مشکل ظاهری دارند.
در بیماری که دندانش کوتاه است باید لثه برداشته شود از طریق جراحی و دندان بزرگتر دیده می شود و لبخند دندانی می شود نه لثه ای .

اضافه کردن نظر


تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران می باشد