• slide-0.jpg
  • slide-2.jpg
علم و دانش
روانشناسی موفقیت
کسب و کار
حقوق و قوانین
شعر و داستان
لبخندانه
باشگاه دیدگاه
دستور آشپزی
یادداشت های سلامتی

متخصص ارتودنسی

همیشه ما خطی را می کشیم از چانه لب بالا و بینی می گوییم لب ها باید به این خط مماس باشد یا یه کم عقب تر از این خط کش باشد بیرون زدگی و عقب رفتگی شان هر دو بد است باید حالت تعادل داشته باشند.
س: آیا با همین حالت متوجه می شوند ؟
ج: این مساله یکی از نکاتی است که می توان توجه کرد ولی موارد دیگری وجود دارد از داخل دهان بیمار انجام می دهیم .فک بالا باید مقداری از فک پایین جلوتر باشد به طبع لب بالا هم جلوتر خواهد بود اگر بیماری فک پایین اش جلوتر از بالا باشد ناخوشایند است و این فقط زیبایی نیست تکلم و جویدن به مخاطره می افتد مفصل گیجگاهی بیمار دچار درد خواهد شد اگر فکین نا بهنجار باشد و همه اینها کنار هم نیاز درمان ما را در بیمار می طلبد.
س: ممکن است بینی شخصی بزرگ باشد و ممکن چرخه در یک راستا بودن خط کش را بهم بزند این را چه کسی می تواند تشخیص دهد ؟
ج: خود بیمار متوجه است و می گوید بینی بزرگی دارد و یا بیماری چانه بزرگی دارد ما وقتی بیمار را از داخل دهان معاینه می کنیم می بینیم چانه بزرگی دارد خط را به مخاطره می اندازد.
شیب دندانها و زاویه فک خیلی مهم است دندان ها به بیرون شیب دارند یا به داخل و اینها ممکن جنبه ارثی داشته باشد یا بیمار انگشت بمکد و بیماری تنفس دهانی دارد و باعث می شود عضلات گونه فشار بدهند به قسمت های عقب ترتیب رویش دندان ها به هم می خورد بیماری که بینی گرفته ای دارد و انحراف دارد و یا لوزه بزرگی دارد همه می تواند تاثیر بگذارد روی فرم فک بالا اینها را با معاینه کلینیکی انجام می دهیم. گاهی اوقات به دلیل شلوغی دندان می کشیم . دندان عقل را زودتر نکشند و همیشه بعد از درمان ارتودنسی راجع به آن تصمیم بگیرید چون ممکن است بخاطر درمان ارتودنسی جا برای عقل باز بشود .
اجزای بدن ما لوازم یدکی نیست آنرا بکنیم و بیندازیم دور . باید نگه داریم . ما برای کشیدن دندان سعی می کنیم دندانی را بکشیم که پوسیدگی دارد و مشکل لثه ای دارد و یا دندان حجم بزرگی دارد .

اضافه کردن نظر


تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران می باشد