• slide-0.jpg
  • slide-2.jpg
علم و دانش
روانشناسی موفقیت
کسب و کار
حقوق و قوانین
شعر و داستان
لبخندانه
باشگاه دیدگاه
دستور آشپزی
یادداشت های سلامتی

تغذیه

پرخوری عصبی جزو اختلالات خوردن حساب می شود و نشانه هایی دارد ما زمانی پرخوری عصبی را یک بیماری می شناسیم که چند نشانه داشته باشد مثل اشتهای بی انتها این افراد با خوردن سیر نمی شوند خوردن غیر قابل کنترل و بعد از خوردن ناراحتی و عذاب وجدان شدید حتی گریه می کنند و یا کارهای غیر متعارف برای رفع این خوردن انجام می دهند ایجاد تهوع می کنند یا استفاده از داروهای مختلف یا رژیم های شدیدی که بسیار مضر است و اینها در بیماری پرخوری عصبی قرار دارند.
اشتها قسمتی از مغز است ولی ما یک سری رفتارهایی داریم که باعث تشدید و ایجاد پرخوری است از آنجایی که ما خوردن را خودمان در بعضی از رفتارهایمان گره می زنیم با احساساتمان در عروسی هایمان خوردن حتما وجود دارد . در مراسم سوگواری خوردن هایمان پر رنگ است می خواهیم محبت کنیم تعارف به خوردن می کنیم دورهمی هایمان حتما به صرف شام است یک سری سنت ها خوب است اما تشدید کردن همه اینها باعث می شود خوردن تبدیل شود به یک وسیله احساسی . البته که محبت کردن روشهای مختلفی دارد حتما اصرار به خوردن نیست اگر با من غذا بخوری نشانه دوست داشتن نیست. در ریشه یابی این افراد حتما یک مقدار مشکلات روحی روانی دارند و ضعف اعتماد به نفس وجود دارد و نسبت به اندام خود حس بد دارند و اینهم بخاطر حس کمالگرایی شان است و همیشه از اندامشان بدشان می آید یا افرادی که به هر نحوی در خانواده یا در اجتماع مطرح هستند و تناسب اندام و چهره شان مطرح بوده همیشه و هر نوع تغییری اینها را اذیت می کند و اینها مدیریت استرس ندارند و فقط دنبال خوردن می روند .
برای درمان اینها از هر گونه سرزنش و نصیحت دوری کرد چون این افراد عادت به پنهان کاری دارند و یواشکی می خورند و فقط باید به آنها دیدگاه کمک داشته باشیم. درمان گروهی برای این افراد خیلی خوب است باید عادت های تغذیه ای صحیح را به اینها یاد بدهیم و اینکه اندام را برای اینها بتوانیم با استفاده از تکنولوژی های جدید مثل فریز سلولهای چربی و روشهای نوین خوب کنیم و مرحله آخر اینکه حتما باید سعی کنیم عادت های غذایی را از عادت های احساسی جدا کنیم .

اضافه کردن نظر


تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران می باشد