• slide-0.jpg
  • slide-2.jpg
علم و دانش
روانشناسی موفقیت
کسب و کار
حقوق و قوانین
شعر و داستان
لبخندانه
باشگاه دیدگاه
دستور آشپزی
یادداشت های سلامتی

متخصص دیابت

س: ما می توانیم تصور کنیم با اینکه همه چیزمان نرمال است در کلان شهری مثل تهران زندگی می کنیم و با این آلودگی جذب ویتامین dکم باشد؟
ج: بیماری استخوان معروف به بیماری خاموش است و ناگهان با یک زمین خوردن فرد از زندگی می افتد و مشکلات زیادی برایش پیش می آید و برخلاف اینکه می گویند استخوان و کلسیم و اینها با فاکتورهای زیادی در ارتباط است که یکی از آنها ویتامین دی است فقط در کشورهای پیشرفته دنیا با اضافه کردن ویتامین دی به شیر توانستند درصدی از پوکی استخوان را کنترل کنند و قد را بلندتر کنند و ما فقط می خواهیم آگاهی بدهیم جهت پیشگیری.
در درجه اول مساله ژنتیک است یعنی یکی از ریز فاکتورهای بسیار مهم وجود شکستگی ماژور در اقوام درجه یک فرد است و دیگری موارد معدنی استخوان است بنابراین تغذیه مان باید مناسب باشد لبنیات سبزیجات گوشت در حد معمول مصرف شود، متاسفانه خیلی از بیماری ها زمینه را برای پوکی استخوان فراهم می کنند بیماری هایی که باعث می شود فرد فعالیت فیزیکی کمتری داشته باشد به دلیل آسم بیماری قلبی چاقی مفرد استرس و سیگار هم ثابت شده و دیگر اینکه از دگزامتازون و بتامتازون دوری کنید.
مصرف زیاد قرص تیروئید پوکی استخوان به همراه دارد و داروهای زیاد که به وفور خورده می شود مثل راینیتدین ، امپرازول و .... و بیماری های دیگر مثل دیابت و بیماری های روماتیسمی .
س: علاوه بر مواد غذایی که شما فرمودید می توان سراغ یک سری مواد مکمل رفت؟
ج: دلیل ندارد قرص هایی که اسم بردم را از امشب نخورند فقط باید زیر نظر پزشک داروها را مصرف کرد خیلی از داروهایی که مصرف می شود عوارض دارد اخیرا مشخص شد اگر کسی 5 سال بدون نظر پزشک داروهای روتین امروزه را مصرف کند تحلیل فک ایجاد می کند الان خانواده های جدید پوکی استخوان آمده است هر 6 ماه آمپولی زیر پوست دارد و قرص مصرف نمی شود برای پوکی استخوان می شود ابتدا پیشگیری کرد و بعد درمان درست انجام داد.


اضافه کردن نظر


تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران می باشد