• slide-0.jpg
  • slide-2.jpg
علم و دانش
روانشناسی موفقیت
کسب و کار
حقوق و قوانین
شعر و داستان
لبخندانه
باشگاه دیدگاه
دستور آشپزی
یادداشت های سلامتی
سر دسته بیماری هایی که باعث درد می شود آرترزو یا تغییرات تخریبی است که در مفاصل و بخصوص شایع ترین آن در مفصل زانو است . البته همه مفاصل را میتواند درگیر کند و در ستون فقرات زیاد شده ، آرتروز یک تغییرات تخریبی تدریجی است یعنی به مرور زمان ممکن است ایجاد شود و بعضی افراد ممکن است سالها آرتروز داشته باشند و خودشان ندانند یعنی یک بیماری خاموش است و زمانی که مراجعه می کنند می بینیم که آرتروزی دارند که از ده سال پیش بوده. این تغییرات در همه سن می تواند باشد ولی در سنین زیر 50 سال خانم ها و آقایان تقریبا از لحاظ درگیری آرتروز یک نسبت دارند ولی سن 50 سال به بالا متاسفانه در خانم ها زیادتر می شود و از سن 65 سال به بالا 70 درصد تا 90 درصد افراد دچار آرتروز هستند و این بیماری ناتوان کننده است و دلایل مختلفی می تواند داشته باشد .
مهمترین آن ضرباتی است که به مفصل وارد می شود که می تواند شکستگی داشته باشد ضایعات و ضربات ورزشی می توانند باعث پارگی مینیسک ها و رباط ها شوند . اگر هر کدام اینها به موقع درمان نشوند زانو دچار آرتروز می شود .کسانی که پاهایشان پرانتزی است تغییرات چرخشی که خیلی زیاد است اگر درمان نشوند آرتروز می گیرند.
کسانی که دچار بیماری های عصبی هستند درد را متوجه نمی شوند و آستانه ای برای دردشان وجود ندارد اینها هم مبتلا می شوند به آرتروز ، کسانی که رماتیسم دارند یا دچار عفونت زانو می شوند در بهترین شرایط هم درمان شوند بخاطر اینکه تغییرات بیوشیمیایی که در زانو ایجاد می شود به طرف آرتروز می روند و مساله توارث و ژن خیلی مهم است و بعضی از فامیل ها و خانواده ها زودتر مبتلا می شوند .
در کشور ما چون همه عادت دارند چهار زانو و دو زانو در مهمانی ها می نشینند فشار زیادی به مفصل زانو می آید و دچار درد زانو می شوند.
س: شما می فرمایید هر کس هر دردی دارد راه برود ، یکی از راههایی که به آرتروز منتهی می شود چاقی است ما بخواهیم لاغر شویم اگر روی تردمیل ها راه برویم ضرر دارد یا خیر؟
ج: راه رفتن و کار کردن با تردمیل خودشان احساس می کنند یک سری عضلاتی در موقع راه رفتن به کار می افتد که در تردمیل این عضلات ممکن است کارایی نداشته باشد و تردمیل جوری درست شده برای افراد جوان و زانو هایشان کاملا سالم است استفاده کنند ولی کسانی که آرتروز زانو دارند و ناتوانی جسمانی دارند حتما باید زیر نظر پزشک این کار را بکنند. راه رفتن ساده بسیار خوب است حتی کسانی که آرتروز شدید دارند مفید است.
شایع ترین علائم زانو درد است و بیشترین فشار در زانو در داخل است و تنگ شدن فضای مفصلی است و اینکه یواش یواش زانو دفرمه می شود و کج می شود و آب درون آن جمع می شود و هنگام بالا رفتن از پله صدا می دهد و وظیفه پزشک است در هر مورد از زانو درد منشا درد را پیدا کند و در نهایت درمان.
اگر هیچکدام از راههای رفته برای درمان زانو جواب ندهد عمل جراحی می کنیم و مخصوصا کسانی زانوهایشان کاملا کج شده و مشکل راه رفتن دارند .

اضافه کردن نظر


پیام نما
در وب

گالری
تصاویر
گالری
ویدوئو
نظرسنجی

از مطالب کدام یک از مجله‌های پیام‌نما بیشتر رضایت دارید؟

کسب و کار - 26.1%
علم و دانش - 13%
حقوق و قوانین - 4.3%
شعر و داستان - 39.1%
روانشناسی موفقیت - 13%
یادداشت های سلامتی - 4.3%
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 22 سپتامبر 2017 - 00:00
اوقات
شرعی
حدیث
امام علی علیه السلام: مَنْ غاظَكَ بِقُبْحِ السَّفَهِ عَلَيْكَ، فَغِظْهُ بِحُسْنِ الْحِلْمِ عَنْهُ هر كس با زشتىِ سبكسرى تو را خشمگين كرد تو با زيبايى بردبارى او را به خشم آور غررالحكم / حدیث 8620
تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران می باشد