• slide-0.jpg
  • slide-2.jpg
علم و دانش
روانشناسی موفقیت
کسب و کار
حقوق و قوانین
شعر و داستان
لبخندانه
باشگاه دیدگاه
دستور آشپزی
یادداشت های سلامتی
معمولا افرادی که تنیس بازی نمی کنند و به ما مراجعه می کنند تعجب می کنند که چگونه مبتلا به عارضه آرنج تنیس بازان شدند و حتی بعضی اوقات آرنج سمت چپ که اصلا کاری نمی کند مبتلا می شود البته ما این بیماری را اغلب در خانم های خانه دار داریم و این عزیزان بخاطر کارهای روزمره ای که در خانه انجام می دهند دچار می شوند .
حتی کسانی که کار مکانیکی انجام می دهند و یا دائما اره می کنند به این مساله دچار می شوند و قسمت خارجی آرنج محل چسبیدن تاندوم ها ی عضلات و مچ دست است و پارگی هایی در این ناحیه به وجود می آید و به علت فشاری که بوجود می آید که تحت عنوان آرنج تنیس بازان است که عزیزان مراجعه می کنند ولی خوشبختانه بیماری خوش خیمی است ولی گاهی اوقات ممکن است حالت مزمن پیدا کند و به درمانها مقاوم شود ولی در اکثر مواقع با درمانهای ساده ای این عزیزان را درمان می کنیم و نتیجه هم خوب است ولی چون این بیماری با سرشت کاری فرد عجین است بر می گردد و عود بالایی دارد .
وقتی عادتهای زندگی حفظ می شود بعد از مدتی فعالیت گذشته مجددا فرد مثل قبل دچار درد و بیماری می شود باید با مراقبت بیشتری کار را انجام بدهند و ساعد خود را قوی کنند با ورزش و نهایتا تا 3الی 4 درصد به جراحی منجر می شود که چاره ای نیست چون به درمانها جواب نداده و به اجبار باید جراحی شوند.
س: محدودیت هایی که برای عملکرد آرنج بعد از یک پروسه درمانی به وجود می آید فرد را دچار نگرانی می کند چون فعالیتش محدود شده و حالا دل نگران است شاید قصوری در عمل جراحی باشد و یا عوارض جراحی می باشد؟
ج: مفصل آرنجی بسیار حساس است با کوچکترین ضربه محدودیت حرکتی ایجاد می شود ولی عملهای جراحی بخشی از دامنه حرکتی خود را از دست می دهند و یا محدود می شود ممکن است با شکستگی و یا گچ گرفتن هم از دست می رود به تنهایی بخاطر جراحی این اتفاق نمی افتد.
البته اقدامات جراحی به گونه ای است که می توانیم بخشی از حرکت مفصلی را برگردانیم حتی به بصورت آرتروزسکوپی می توانیم این کار را انجام دهیم. آرنج بسیار حساس است بهتر است قبل از هرگونه فعالیت ورزشی با متخصص و مربی با آگاهی بالا مشورت کنند و ورزش را انجام بدهند ناآگاهانه به ورزش ادامه ندهند چون مشکلات زیادی را ببار می آورد تقویت عضله سه سر آرنج را انجام بدهند تا دچار محدودیت فعالیت آرنج نشوند.اضافه کردن نظر


پیام نما
در وب

گالری
تصاویر
گالری
ویدوئو
نظرسنجی

از مطالب کدام یک از مجله‌های پیام‌نما بیشتر رضایت دارید؟

کسب و کار - 26.1%
علم و دانش - 13%
حقوق و قوانین - 4.3%
شعر و داستان - 39.1%
روانشناسی موفقیت - 13%
یادداشت های سلامتی - 4.3%
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 22 سپتامبر 2017 - 00:00
اوقات
شرعی
حدیث
حضرت علی علیه السلام اَلْخَيْرُ لا يَفْنى؛ كار خير هرگز فانى نمى شود. شرح غررالحكم: ج 1، ص 229
تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران می باشد