• slide-0.jpg
  • slide-2.jpg
علم و دانش
روانشناسی موفقیت
کسب و کار
حقوق و قوانین
شعر و داستان
لبخندانه
باشگاه دیدگاه
دستور آشپزی
یادداشت های سلامتی
س: روماتیسم چیست ؟ آیا اگر دست زیاد در آب باشد باعث روماتیسم می شود ؟
ج: روماتیسم در واقع یکی از علوم جدید بیماری های داخلی است که به بیماری های مربوط به مفاصل عضلات و استخوان می پردازد که بسیار شایع است و بخشی از آن خیلی شایع شده که روماتیسم است و شاید خیلی ها نشناسند بیماری آرتروز مفاصل پوکی استخوان کمر درد گردن درد و بیماری هایی از این قبیل جزو بیماری های روماتولوژیست محسوب می شوند.
س: آیا روماتیسم انواع خاصی دارد؟
ج: بیشتر از 100 نوع روماتیسم داریم ولی هر وقت حرف از روماتیسم می شود بسیاری از مردم به خصوص قدیمی ها فکرشان به سمت روماتیسم قلبی می رود که پنی سیلین می زدند آن هم یک نوع از صد نوع رومانیسم است ولی کل بیماری های روماتولوژیست شیوع بالایی دارند.
بیماری هایی که در این محدوده قرار می گیرند زیاد هستند بین 30 تا 40 درصد مواردی که بیماران مراجعه می کنند بخاطر همین بیماری ها است و شایع ترین علت درد مزمن را بیماری های روماتیسمی تشکیل می دهند اما بیماری هایی که مردم به عنوان تب روماتیسمی یا روماتیسم قلبی می شناسند خوشبختانه کم است و بیماری های روماتیسمی مسری نیستند و بر خلاف تصورات غلط اینگونه نیست و فقط با زمینه ژنتیکی مبتلا می شوند و بر اثر استرس و بیماری های روحی هم اتفاق می افتد و یا حساسیت در مواد غذایی یا شیمیایی باعث این بیماری می شود البته به علت کهولت سن هم این اتفاق می افتد.
عادت های غلط مثل نشستن روی زمین و دو زانو نشستن قرار گرفتن بدن در موقعیت های غلط قوز کردن سر پایین بودن به مدت طولانی و بلند کردن بارهای سنگین باعث می شود آرتروز سریع تر سراغمان می آید ورزش کردن بسیار مهم است تغذیه مناسب و آرامش کافی همه باعث می شود این بیماری کمتر دیده شود.
هم از نظر علمی هم از نظر تجربی ثابت شده سر و کار داشتن با آب و آب و هوای مرطوب باعث روماتیسم نمی شود و دوستان از این اتفاق نترسند.

اضافه کردن نظر


پیام نما
در وب

گالری
تصاویر
گالری
ویدوئو
نظرسنجی

از مطالب کدام یک از مجله‌های پیام‌نما بیشتر رضایت دارید؟

کسب و کار - 26.1%
علم و دانش - 13%
حقوق و قوانین - 4.3%
شعر و داستان - 39.1%
روانشناسی موفقیت - 13%
یادداشت های سلامتی - 4.3%
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 22 سپتامبر 2017 - 00:00
اوقات
شرعی
حدیث
امام علی علیه السلام: مَا أَكْثَـرَ اَلْعِبـَرَ وَ أَقَـلَّ اَلاِعْتِبَـارَ چه بسيار است پنـدها و چه اندكاند، پنـد پـذيران. نهج البلاغه/کلمات قصار 297
تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران می باشد