• slide-0.jpg
  • slide-2.jpg
علم و دانش
روانشناسی موفقیت
کسب و کار
حقوق و قوانین
شعر و داستان
لبخندانه
باشگاه دیدگاه
دستور آشپزی
یادداشت های سلامتی
س: دوران بارداری با همه قشنگی که برای مادر دارد دارای افت و خیز زیادی است افزایش وزن بزرگ شدن شکم نگرانی به وجود می آورد که بعد از ختم بارداری به لحاظ ظاهری زیبایی اندام و به ویژه ترک ها را می شود پیشگیری کرد و از بین برد؟
ج: این دغدغه همه مادران است و البته در سه ماه اول زیاد وزن نمی گیرند ولی بعد از آن در 6 ماه افزایش وزن ناگهانی دارند و بیشتر ترک ها در ناحیه شکم و باسن و ران ها است البته در دخترها در سن رشد روی پاها و ران ها ترکها را داشته باشند وقتی این کلاژن ها دچار آسیب می شوند لایه پوست دچار آسیب های خاصی می شوند و نمود آن به صورت ترک ها است و این کلاژن علاوه بر اینکه روی پوست ما هست قسمتی از بافت پوست درم و اپی درم ما هست در بافت های دیگری هم هست و بسیار استحکام دارد وقتی استحکام آن کم می شود در واقع می توانند دچار آسیب شوند و نمود آن را بصورت ترکها می بینید که بعد رنگهایشان تغییر می کند و بعد که مقداری کهنه تر می شود به رنگ سفید در می آید .
به جز بارداری یک سری هورمونها هست که در واقع سیستم ایمنی را می آورد پایین و بخشهایی از پوست را نازک می کند وقتی خانمی باردار می شود میزان کورتون در خون بالا می رود و حتی مستعد یک سری عفونتها هم می شود به همین دلیل در آن دوران چون حجم شکم بزرگ می شود و هورمونهای بارداری کورتون دارند و هم بخاطر ژنتیک جنس الیاف کلاژن بطور ناگهانی ملتهب می شود حتی همین ترکها باعث می شود در سنین بالاتر فرد را دچار افتادگی رحم و یا لگن کند و اینها وقتی ضعف دارند به طور ژنتیکی احتمال زیر پوست از هم گسسته شود ممکن است در سن 35 سالگی یا 40 سالگی دچار پرولاپس رحم شود و خارج بزند.
به همین خاطر از سنین نوجوانی بهتر است ورزشهای کف لگن و یا هوازی انجام دهند تا استقامت بافت های لگن را بیشتر کنند.
س: یک خانم باردار چه راهکاری را انجام دهد تا از بروز ترکهای روی شکم پیشگیری کند؟
ج: ورزش را همیشه باید داشته باشند مراقبت های پوست را داشته باشند و این تصور به غلط را که هر چه بیشتر وزن بگیرند و بیشتر بخورند برای جنین بهتر است را ترک کنند و وزنی که پزشک تشخیص می دهد بین 8 تا12 کیلو را رعایت کنند. خواب خیلی خوب و فعالیت خوب داشته باشند بهترین بارداری را خواهند داشت بدون هیچ مشکل پوستی حتی کرم هایی که توصیه می شود و زده می شود سطحی است و این ترکها از عمق اتفاق می افتد.

اضافه کردن نظر


پیام نما
در وب

گالری
تصاویر
گالری
ویدوئو
نظرسنجی

از مطالب کدام یک از مجله‌های پیام‌نما بیشتر رضایت دارید؟

کسب و کار - 26.1%
علم و دانش - 13%
حقوق و قوانین - 4.3%
شعر و داستان - 39.1%
روانشناسی موفقیت - 13%
یادداشت های سلامتی - 4.3%
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 22 سپتامبر 2017 - 00:00
اوقات
شرعی
حدیث
حضرت مهدی (علیه السلام) ما أرْغَمُ أنْفُ الشَيْطانَ بِشَىءٍ مِثْلَ الصَّلاةِ، فَصَلِّها وَ أرْ غَمْ أنْفَ الشَّيْطانَ؛ با هيچ چيز مثل نماز، بينى شيطان به خاك ماليده نمى شود پس نماز را به پادار و بينى شيطان را به خاك بمال. بحارالانوار، ج 53، ص 182
تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران می باشد