• slide-0.jpg
  • slide-2.jpg
علم و دانش
روانشناسی موفقیت
کسب و کار
حقوق و قوانین
شعر و داستان
لبخندانه
باشگاه دیدگاه
دستور آشپزی
یادداشت های سلامتی
وقتی بیمار صحبت می کند و میخندد خط وسط صورتش که دندانهای پایین و بالا است باید با بینی و ناحیه چانه میزان باشد هماهنگ باشد هر کدام از فکین اگر به سمت چپ یا راست باشد وقتی صحبت می کند فک منحرف می شود و ظاهر نا زیبایی را به وجود می آورد.
س: انحراف در بدو تولد هم مشهود است یا به تدریج زیاد می شود؟
ج: در بدو تولد نیست ممکن است کودکی به دنیا بیاید با انحراف ولی در اکثر موارد بعدا انحراف به وجود می آید و یک زمانی دندانها آنقدر فشرده است و فک بالا تنگ می شود و نمی تواند فک پایین با بالا جفت شود و ممکن است بیمار تنفس دهانی داشته باشد و یا انگشتش را بمکد و یا پلیپ بینی باشد و ممکن است این عوامل باعث این انحراف شود.
اگر انحراف کم باشد ممکن است در صحبت کردن مشهود باشد ولی اگر انحراف زیاد باشد در حین بسته بودن دهان هم این انحراف دیده می شود. بیمار ممکن است از بلندی بیفتد و یا با یک ضربه باعث شکسته شدن مفصل شود و به مرور باعث کجی فک شود.
اگر این مشکلات در سنین پایین درمان شود خیلی بهتر است و با یک دستگاه ارتودنسی قابل درمان است ودر سنین 7 یا 8 سالگی می توان درمان را شروع کرد چون به مرور زمان استخوانی می شود و مشکل می شود ممکن است بیمار رشد یک طرف مفصلش بیشتر باشد و به یک سمت انحراف داشته باشد ما دستگاهی به بیمار می دهیم که به سمت دیگر برده شود و میزان شود. اگر در کودکی هم مراقبت نشود دچار پوسیدگی می شود و ترتیب و نظم هم دچار مخاطره می شود .
س: پروسه درمان چه مدت زمانی طول می کشد ؟
ج: بستگی به سن دارد اگر در سن پایین باشد یک سال و نیم درمان نیاز دارد و هر ماه باید چک شود و بعد از آن ارتودنسی ثابت می گذاریم.

اضافه کردن نظر


پیام نما
در وب

گالری
تصاویر
گالری
ویدوئو
نظرسنجی

از مطالب کدام یک از مجله‌های پیام‌نما بیشتر رضایت دارید؟

کسب و کار - 26.1%
علم و دانش - 13%
حقوق و قوانین - 4.3%
شعر و داستان - 39.1%
روانشناسی موفقیت - 13%
یادداشت های سلامتی - 4.3%
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 22 سپتامبر 2017 - 00:00
اوقات
شرعی
حدیث
امام باقر (سلام الله علیه) : الدُّعاءُ يَرُدُّ القَضاءِ وقَد اُبرِمَ إبراماً. دعا، قضا را گر چه حتمى و قطعى شده باشد بر مى گرداند. میزان الحکمة : ج4 ص 19 ح 576
تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران می باشد