• slide-0.jpg
  • slide-2.jpg
علم و دانش
روانشناسی موفقیت
کسب و کار
حقوق و قوانین
شعر و داستان
لبخندانه
باشگاه دیدگاه
دستور آشپزی
یادداشت های سلامتی
س: با شروع سال تحصیلی و استفاده دانش آموزان از کوله های سنگین، شما چه توصیه ای می کنید که از الان کاری کنند تا در آینده دچار آرتروز نشوند؟
ج: استفاده از کوله پشتی از این نظر که وزن را تقسیم می کند بین دو شانه بسیار خوب است ولی مشکلاتی هم به دنبال دارد که ما به عنوان سندرم کوله پشتی نام می بریم و روی کتف ها فشار را وارد می کند حتی استفاده از کیف های سنگین هم توصیه نمی شود بیشتر توصیه ما استفاده از کیف هایی هست که چرخ دارند و می توان روی زمین کشید و دانش آمزان عزیز به دلیل سن کم و اینکه استخوان بندی کامل ندارند و در حال رشد است روی ستون فقرات هم تاثیر می گذارد و باید طوری برنامه ریزی شود تا تمام تکالیف و وسیله های مدرسه با کودک حمل نشود.
س: لطفا در مورد آرتروزهای شانه بفرمایید چون بیشتر هنگام کتاب خواندن و کار سر پایین قرار دارد و همین ممکن است باعث آرتروز شود؟
ج: در واقع ساییده شدن غضروف در هر مفصلی تحت عنوان آرتروز نامیده می شود هر عاملی که این غضروف مفصلی را با سطح صیقلی داخل استخوانها زودتر از بین ببرد آرتروز گفته می شود و می تواند در مفاصل شانه آرنج یا در اندام تحتانی به وجود بیاید ولی در اندام فوقانی کمتر این مساله دیده می شود چون وزن بدن ما را تحمل نمی کند ولی افرادی که دچار بیماری های زمینه ای مثل روماتیسم هستند دچار می شوند.
افرادی که بی توجهی می کنند به پارگی های تاندوم های شانه شان و به مرور زمان آسیب غضروفی پیش می آید. حرکات و یا ورزشهای نامتعارف فشار بیش از حد وارد می کند در غضروف مفصلی آرنج هم در شانه و اگر طولانی شود تبدیل می شود به آرتروز و بعضی از داروها هم می تواند آسیب رسان باشد مثل کورتون و بسیار آسیب رسان است.
ما در سیستم اسکلتی مان یک تاندوم داریم که در واقع عضلات را به استخوانها وصل می کند و یک سری رباط که دو استخوان را به هم وصل می کند چیزی که بیشتر برای کشیدگی استفاده می شود برای لیگامانها است .

اضافه کردن نظر


پیام نما
در وب

گالری
تصاویر
گالری
ویدوئو
نظرسنجی

از مطالب کدام یک از مجله‌های پیام‌نما بیشتر رضایت دارید؟

کسب و کار - 26.1%
علم و دانش - 13%
حقوق و قوانین - 4.3%
شعر و داستان - 39.1%
روانشناسی موفقیت - 13%
یادداشت های سلامتی - 4.3%
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 22 سپتامبر 2017 - 00:00
اوقات
شرعی
حدیث
امام علی علیه السلام: مَا أَكْثَـرَ اَلْعِبـَرَ وَ أَقَـلَّ اَلاِعْتِبَـارَ چه بسيار است پنـدها و چه اندكاند، پنـد پـذيران. نهج البلاغه/کلمات قصار 297
تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران می باشد