• slide-0.jpg
  • slide-2.jpg
علم و دانش
روانشناسی موفقیت
کسب و کار
حقوق و قوانین
شعر و داستان
لبخندانه
باشگاه دیدگاه
دستور آشپزی
یادداشت های سلامتی
س: لطفا در مورد تفاوت آنفولانزا و سرما خوردگی توضیح بفرمایید؟
ج: آنفولانزا عفونت تنفسی حاد هست که توسط دو نوع ویروس a یا b ایجاد می شود به طور معمول دوره نهفته یک تا دو روز دارد علائم به صورت حاد هست با تب های بالا تا 40 درجه دردهای عضلانی خیلی شدید سردرد و سرفه های خشک در حالی که در سرما خوردگی این علائم خیلی غالب نیست مریض درد بدنی خیلی شدیدی ندارد بیشتر به شکل آب ریزش بینی عطسه های پشت سر هم و گلو درد هست.
آنفولانزا سه تا پنج روز طول می کشد و بعد خوب می شود مگر شرایط خاصی باشد در بچه ها تا 7 روز هم طول می کشد و علائم گوارشی هم دیده می شود .
س: تزریق واکسن آنفولانزا را تایید می کنید؟
ج: متاسفانه در یکی دو سال اخیر و در فضای مجازی خیلی شایع شده اخباری به غلط بین مردم رواج پیدا کرده از جمله اینکه واکسن آنفولانزا فلج می کند در حالیکه اینطور نیست البته عوارضی وجود دارد که خیلی ناچیز است مثلا باعث تورم یا حساسیت و قرمزی در محل تزریق شود یا می تواند تب خفیفی ایجاد کند یا بدن درد کم که تا 24 ساعت هم خوب می شود اما بیماری داریم به اسم گیل انباره که با ضعف عضلانی شروع می شود ولی شیوع پایینی دارد در حالی که در خود آنفولانزا شیوع بیماری گیل انباره به مراتب بیشتر از واکسن آنفولانزاست و بخصوص کسانی که جزو گروه پر خطر محسوب می شوند اینها اگر واکسینه نشوند اگر دچار آنفولانزا شوند مبتلا به عوارض آنفولانزا می شوند.
س: افرادی که به هر دلیلی سیستم دفاعی بدنشان خوب کار نمی کند جزو افراد پر خطر محسوب می شوند؟
ج: کسانی که سن بالای 65 سال دارند بچه های 6 ماهه تا 5 ساله حتی مادران باردار هم جزو این گروه هستند کسانی که بیماریهای قلبی دارند دیابت دارند نارسایی کلیه و کبد کم خونی های ارثی کسانی که طحالشان برداشته شده اینها شدیدا مستعد هستند.

اضافه کردن نظر


پیام نما
در وب

گالری
تصاویر
گالری
ویدوئو
نظرسنجی

از مطالب کدام یک از مجله‌های پیام‌نما بیشتر رضایت دارید؟

کسب و کار - 26.1%
علم و دانش - 13%
حقوق و قوانین - 4.3%
شعر و داستان - 39.1%
روانشناسی موفقیت - 13%
یادداشت های سلامتی - 4.3%
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 22 سپتامبر 2017 - 00:00
اوقات
شرعی
حدیث
امام رضا (سلام الله علیه) : ما زارَني أحَدٌ مِن أولِيائي عارِفاً بِحَقّي إلّا شُفِّعتُ فيهِ يَومَ القِيامَةِ. هيچ يك از دوستانم مرا با شناختِ حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود. وسائل الشيعة - ج 10 - ص 434. میزان الحکمة : ج5- ص125- ح8175
تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران می باشد