• slide-0.jpg
  • slide-2.jpg
علم و دانش
روانشناسی موفقیت
کسب و کار
حقوق و قوانین
شعر و داستان
لبخندانه
باشگاه دیدگاه
دستور آشپزی
یادداشت های سلامتی
س: حیطه تخصصی شما جزو تخصص های بسیار کم در دنیاست و به تعداد انگشتان دست هستند که در این حیطه فعالیت می کنند. ما از سر دردها گرفته تا گردن دردها همیشه درگیر هستیم . لطفا در خصوص مفصل گیجگاهی توضیح دهید و بفرمایید روند درمانی آن چگونه است؟
ج: مفصل گیجگاهی فکی مفصلی هست که در قسمت وسط صورت واقع شده و وظیفه اصلی این مفصل در حقیقت جویدن و هدایت تکلم است ولی بسیار مفصل مبهمی است و یک حرکت ترکیبی دارد در حالی که همه مفصلهای بدن یک حرکت دارند ولی این مفصل حرکت چرخشی دارد و در حین این چرخش یک حرکت نسبت به جلو هم دارد و این ترکیب تصور شخصی که روی مفصل کار می کند برای تشخیص و درمان بیماری بسیار مشکل ساز می کند یعنی تصور سه بعدی از یک حرکت ترکیبی برای انسان اصلا ساده نیست و در طول آموزش این مفصل هیچوقت به سادگی ابهام زدایی نشده وظیفه و کار و بیماری این مفصل به ارتباط پیدا می کند و ما کاری که به واسطه دکتر سمیعی انجام دادیم این بود که بتوانیم با ایجاد یک شبکه درمانی و بعد یک شبکه تشخیص و درمان شبکه ای بتوانیم این ابهام زدایی از مفصل گیجگاهی فکی بکنیم و بیماری هایی که با این مفصل پیدا می کند بتوانیم جدی تر به آن بپردازیم و شیوه درمان را ساده تر کنیم.
س: درمان شبکه ای یعنی درمانی که به واسطه تخصص های دیگر در کنار تخصص مفصل گیجگاهی انجام می شود؟
ج: وقتی بیماری مراجعه می کند به مرکز ما و سردرد یا گردن درد دارد یا دردهای گنگ صورت دارد ممکن است علت و عارضه این بیماری تومور توی مغز باشد یا تومور در بافت های صورت باشد ممکن است مشکلات بینایی داشته باشد و یا ممکن است بخاطر مفصل گیجگاهی باشد در واقع یک شبکه درمانی باید وجود داشته باشد و تشخیص دهد آیا علت این بیماری تومور مغزی است یا بر اثر اختلالات دهان و دندان است . به همین خاطر باید یک شبکه درمانی وجود داشته باشد.
س: مخاطب ممکن است سر درگم شود که چه مشکلی دارد بهتر است بیماری ها را تفریقی چک کنیم ؟
ج: ما از سال 1999 به صورت جدی سعی کردیم نتایج آماری که در بیماران خودمان هستند بررسی کنیم و بتوانیم به یک روش درمان و تشخیص مشخص تری برسیم اولین نتیجه ای که گرفتیم این بود که 85 درصد خانم ها درگیر این بیماری هستند و 15 درصد مراجعین آقایان هستند .آمدیم عارضه های متفاوت را دسته بندی کردیم تا راحتتر بپردازیم و درمان و تشخیص را راحتتر کنیم و در راه ابهام زدایی تلاش بیشتری کرده باشیم .
ما برای اولین بار عارضه ها را به دو گروه تقسیم کردیم یکی عارضه های مختص مفصل گیجگاهی و عارضه هایی که از مفصل دورتر هستند عارضه هایی که مختص مفصل هستند مثل صداهای فکی درد منطقه فک درد منطقه مفصل فک و محدودیت حرکت فک هر سه تای این عارضه مسائلی هستند که باید جدی گرفته شوند .


اضافه کردن نظر


پیام نما
در وب

گالری
تصاویر
گالری
ویدوئو
نظرسنجی

از مطالب کدام یک از مجله‌های پیام‌نما بیشتر رضایت دارید؟

کسب و کار - 26.1%
علم و دانش - 13%
حقوق و قوانین - 4.3%
شعر و داستان - 39.1%
روانشناسی موفقیت - 13%
یادداشت های سلامتی - 4.3%
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 22 سپتامبر 2017 - 00:00
اوقات
شرعی
حدیث
امام رضا (سلام الله علیه) : ما زارَني أحَدٌ مِن أولِيائي عارِفاً بِحَقّي إلّا شُفِّعتُ فيهِ يَومَ القِيامَةِ. هيچ يك از دوستانم مرا با شناختِ حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود. وسائل الشيعة - ج 10 - ص 434. میزان الحکمة : ج5- ص125- ح8175
تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران می باشد