• slide-0.jpg
  • slide-2.jpg
علم و دانش
روانشناسی موفقیت
کسب و کار
حقوق و قوانین
شعر و داستان
لبخندانه
باشگاه دیدگاه
دستور آشپزی
یادداشت های سلامتی
س: حیطه تخصصی شما جزو تخصص های بسیار کم در دنیاست و به تعداد انگشتان دست هستند که در این حیطه فعالیت می کنند. ما از سر دردها گرفته تا گردن دردها همیشه درگیر هستیم . لطفا در خصوص مفصل گیجگاهی توضیح دهید و بفرمایید روند درمانی آن چگونه است؟
ج: مفصل گیجگاهی فکی مفصلی هست که در قسمت وسط صورت واقع شده و وظیفه اصلی این مفصل در حقیقت جویدن و هدایت تکلم است ولی بسیار مفصل مبهمی است و یک حرکت ترکیبی دارد در حالی که همه مفصلهای بدن یک حرکت دارند ولی این مفصل حرکت چرخشی دارد و در حین این چرخش یک حرکت نسبت به جلو هم دارد و این ترکیب تصور شخصی که روی مفصل کار می کند برای تشخیص و درمان بیماری بسیار مشکل ساز می کند یعنی تصور سه بعدی از یک حرکت ترکیبی برای انسان اصلا ساده نیست و در طول آموزش این مفصل هیچوقت به سادگی ابهام زدایی نشده وظیفه و کار و بیماری این مفصل به ارتباط پیدا می کند و ما کاری که به واسطه دکتر سمیعی انجام دادیم این بود که بتوانیم با ایجاد یک شبکه درمانی و بعد یک شبکه تشخیص و درمان شبکه ای بتوانیم این ابهام زدایی از مفصل گیجگاهی فکی بکنیم و بیماری هایی که با این مفصل پیدا می کند بتوانیم جدی تر به آن بپردازیم و شیوه درمان را ساده تر کنیم.
س: درمان شبکه ای یعنی درمانی که به واسطه تخصص های دیگر در کنار تخصص مفصل گیجگاهی انجام می شود؟
ج: وقتی بیماری مراجعه می کند به مرکز ما و سردرد یا گردن درد دارد یا دردهای گنگ صورت دارد ممکن است علت و عارضه این بیماری تومور توی مغز باشد یا تومور در بافت های صورت باشد ممکن است مشکلات بینایی داشته باشد و یا ممکن است بخاطر مفصل گیجگاهی باشد در واقع یک شبکه درمانی باید وجود داشته باشد و تشخیص دهد آیا علت این بیماری تومور مغزی است یا بر اثر اختلالات دهان و دندان است . به همین خاطر باید یک شبکه درمانی وجود داشته باشد.
س: مخاطب ممکن است سر درگم شود که چه مشکلی دارد بهتر است بیماری ها را تفریقی چک کنیم ؟
ج: ما از سال 1999 به صورت جدی سعی کردیم نتایج آماری که در بیماران خودمان هستند بررسی کنیم و بتوانیم به یک روش درمان و تشخیص مشخص تری برسیم اولین نتیجه ای که گرفتیم این بود که 85 درصد خانم ها درگیر این بیماری هستند و 15 درصد مراجعین آقایان هستند .آمدیم عارضه های متفاوت را دسته بندی کردیم تا راحتتر بپردازیم و درمان و تشخیص را راحتتر کنیم و در راه ابهام زدایی تلاش بیشتری کرده باشیم .
ما برای اولین بار عارضه ها را به دو گروه تقسیم کردیم یکی عارضه های مختص مفصل گیجگاهی و عارضه هایی که از مفصل دورتر هستند عارضه هایی که مختص مفصل هستند مثل صداهای فکی درد منطقه فک درد منطقه مفصل فک و محدودیت حرکت فک هر سه تای این عارضه مسائلی هستند که باید جدی گرفته شوند .


اضافه کردن نظر


پیام نما
در وب

گالری
تصاویر
گالری
ویدوئو
نظرسنجی

از مطالب کدام یک از مجله‌های پیام‌نما بیشتر رضایت دارید؟

کسب و کار - 26.1%
علم و دانش - 13%
حقوق و قوانین - 4.3%
شعر و داستان - 39.1%
روانشناسی موفقیت - 13%
یادداشت های سلامتی - 4.3%
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 22 سپتامبر 2017 - 00:00
اوقات
شرعی
حدیث
امام على (سلام الله علیه) : كانَ رَسولُ اللَّهِ(ص) دائِمَ البِشرِ، سَهلَ الخُلقِ، لَيِّنَ الجانِبِ. پيامبر خدا، همواره خوش رو، خوش خو و نرم خو بود. معانى‌الأخبار - ص 83. حكمت نامه پيامبر اعظم(ص) : ج8- ص22- ح5703
تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران می باشد