• slide-0.jpg
  • slide-2.jpg
علم و دانش
روانشناسی موفقیت
کسب و کار
حقوق و قوانین
شعر و داستان
لبخندانه
باشگاه دیدگاه
دستور آشپزی
یادداشت های سلامتی
اگر بخواهید فرصتی شغلی را در رقابت با سایر جویندگان کار به دست بیاورید ناگزیر از تهیه یک رزومه یا شرح توانایی های خود هستید . تهیه رزومه فقط نوشتن اطلاعات فردی و تجربیات و مهارتها نیست بلکه روش نوشتن رزومه به گونه ای که بتواند حرفه ای باشد بسیار مهم است . رزومه ها معمولا حاوی یکسری اطلاعات شخصی و کاری هستند .
رزومه اولین چیزی است که با آن میتوانید خود و مهارت هایتان را به کارفرما معرفی کنید ، پس به اهیمت و تاثیر آن واقف باشید .
بهتر است که قبل از نوشتن رزومه چند نمونه از رزومه های معمول را مطالعه کنید تا رزومه ی بهتری داشته باشید اما به طور کلی چند نکته ی می تواند به شما کمک کند تا رزومه ی بهتری داشته باشید .

* در ابتدا رزومه تان حتما باید نام و مشخصات شما باشد . نام و مشخصات خود را باید با فونت بزرگ و استاندارد بنویسید . مشخصات شما شامل آدرس ، شماره تلفن، ایمیل و ... است . مشخصات باید جزء اولین چیزهایی باشد که در رزومه مینویسید تا مشخص شود تمام این اطلاعات در مورد کیست ؟

* سعی کنید بیشتر روی زمینه هایی که در آن به کار مشغول بودید تمرکز کنید و نه توصیف و توضیح های شخصیتی که چندان قابل اتکا نیستند . تجربیات کاری و تمام کارهایی را که به صورت تمام وقت یا نیمه وقت به آن مشغول بودید و برای شما تجربه به وجود آورده را بنویسید.

* جملاتی که باید برای نوشتن رزومه به کار ببرید حتما باید جملاتی ساده و روان باشند . از جملات مبهم و پیچیده استفاده نکنید چون کارفرمایان مدت زمان کوتاهی را برای خواندن رزومه های گوناگون اختصاص می دهند ، بنابراین باید جملات ساده و کوتاه را به کار ببرید.

* رزومه شما باید دارای اطلاعاتی در زمینه ی تحصیلات هم باشد مثلا مدارج و مدارک تحصیلی، تاریخ اخذ آنها باید و مهم است که به ترتیب نوشته شوند . اگر مدارکی هم برای مهارتهایی که کسب نمودید اخذ کردید آنها را بنویسید یا مثلا اگر دوره هایی را به صورت کارآموزی گذرانده اید و تجربه کسب کردید آنها را بنویسید .

دوره هایی را که گذراندید چه به صورت آموزشی و چه به صورت عملی به تجربیات شما اضافه نموده است پس میتوانید آنها را هم در رزومه خود درج کنید . سعی کنید بیشتر مهارتها و تجربیات شما حجم زیاد رزومه را به خود اختصاص دهد . حتی فعالیتهای پژوهشی و تحقیقاتی هم میتوانند در رزومه قرار بگیرند .

* ممکن است یکسری از تجربیات و مهارتهای شما با فرصت شغلی که برای آن رزومه فرستادید چندان ارتباطی نداشته باشد اما نباید آنها را حذف کنید . آنها هم جزئی از تجربیات شما هستند می توانید آنها را به صورت جداگانه بنویسید و ابتدا تجربیات مرتبط و موثر با فرصت شغلی را در رزومه قرار دهید . مخصوصا مهارتها و تجربیاتی که لازمه ی فرصت شغلی مربوطه هستند را حتما باید درج کنید .

* اگر در زمینه های ورزشی ، هنری و... مهارت دارید یا جوایزی را کسب نمودید میتوانید آن را در رزومه خود بنویسید . سعی کنید رزومه شما بیش از یک صفحه نباشد و حتما برای هر قسمت مثل تجربه ، مشخصات فردی، مهارت، تخصص و ... یک عنوان بنویسید .

* رزومه شما باید روی یک برگه ی سفید نوشته شده باشد و حتما باید از لغات و جملات صحیح و با املای درست استفاده کنید .

اضافه کردن نظر


پیام نما
در وب

گالری
تصاویر
گالری
ویدوئو
نظرسنجی

از مطالب کدام یک از مجله‌های پیام‌نما بیشتر رضایت دارید؟

کسب و کار - 26.1%
علم و دانش - 13%
حقوق و قوانین - 4.3%
شعر و داستان - 39.1%
روانشناسی موفقیت - 13%
یادداشت های سلامتی - 4.3%
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 22 سپتامبر 2017 - 00:00
اوقات
شرعی
حدیث
رسول خدا صلی الله علیه و آله : أَلدّالُّ عَلَى الْخَيْرِ كَفاعِلِه؛ كسى كه ديگران را به كار نيك راهنمائى كند گـويـا خـود، آن را انـجـام داده اسـت. وسائل الشيعه: ج 11، ص 398
تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران می باشد