10000528   @didgah.tv5 
روابط سازنده و نقش آن در كسب و كار

هنگامی كه می خواهید كسب و كاری تازه به راه بیندازید و شریكی انتخاب كنید در حقیقت رابطه ای تازه را پایه می گذارید. دقت كنید و ببینید كه چه شركتی بهتر می تواند كالاهایتان را تولید كند، اگر با كدام شركت كار كنید می توانید كارتان را رونق داده و انگیزه بیشتری پیدا كنید و این كه چه شریكی شما را به بازار رقابتی و ملزومات آن نزدیكتر می كند و در یك كلام : كدام شریك نیازهای شما را برآورده می كند؟
اما دقت كنید. وقتی كه شریكی یافتید و فكر می كنید كه طرف مناسبی است، مرحله ای آغاز می شود كه موفقیت در آن نیازمند تیزهوشی، كاردانی، تجربه، دقت و تعاملات موثر و دوطرفه است. هنگامی كه تولیدكننده ای توانا و مثمر ثمر پیدا كردید، اگر كارها را درست انجام دهید و با دقت جلو بروید، بهترین نتیجه را خواهید گرفت. به عبارتی این روابط حساب شده، دقیق و در عین حال دوستانه می تواند بر تمام جنبه های كارتان مانند طراحی ساختار كالاها، بازاریابی و طراحی علامت تجاری تاثیر مثبت بگذارد.
حالا در اینجا سه نكته كلیدی را می آوریم كه توجه به آنها در برقراری یك رابطه و تعامل سازنده و سود بردن از آن، مفید خواهد بود :
۱ ـ قبل از اینكه با شركتی كه قرار است سازنده كالاهای شما باشد ملاقات كنید، ببینید كه آیا آنها می توانند ماهیت و ملزومات محصول شما را به درستی درك كنند یا خیر. هنگامی كه به دیدارشان می روید، ماهیت و موجودیت محصولتان را كاملاً شرح دهید تا آنها بفهمند كه می توانند آن را تولید كرده و انتظارات شما را برآورده كنند یا نه. از همه مهمتر این كه مخارج تولید چقدر خواهد شد.
هرچه كالاهای شما پیچیده تر باشند، لزوم استخدام یك سازنده و تولیدكننده آنها بیشتر خواهد شد.
در عین حال باید قانوناً از كالا و علامت تجاریتان محافظت كنید و امكان هرگونه سوء استفاده و سرقت را از بین ببرید. علاوه بر این با هر شركتی كه احتمال می دهید در آینده تولیدكننده شما شود، توافق نامه غیرعلنی امضا كنید واین نكته در مورد آنی كه اطلاعات دقیقی درباره كارتان در اختیارش گذاشته اید نیز صدق می كند.
اگر یكی از این شركای بالقوه حاضر به امضای اینچنین توافق نامه ای نشد، دیگر سراغش نروید. اما بدانید كه كه آن تولیدكنندگانی كه این قرارداد را امضا می كنند نیز چندان مورد اعتماد نیستند چرا كه همان ها هم می توانند ایده های شما را بدزدند. پس دقت كنید كه طرف شما كیست و باید چه میزان اطلاعات در اختیارش قرار دهید.
۲ باید یك شراكت تمام و كمال با شریكتان داشته باشید. اگر احساس كردید كه او با شما روراست نیست و تمام كارها و جریانات تولید را در اختیار شما قرار نمی دهد، طفره می رود یا می گوید كه بهتر است در جایی غیر از شركت و به شكل محرمانه با هم ملاقات كنید، نشانه های خوبی نیستند و بهتر است بیشتر فكر كنید و تصمیم بگیرید كه آیا این رابطه را ادامه دهید یا خیر.
از طرف دیگر شما هم باید به همین ترتیب عمل كنید. حتی باید به او قول دهید كه هرگز از كسی جز او خرید نكرده به سراغ تولیدكننده دیگری نخواهید رفت.
۳ انتظار نداشته باشید كه یك شبه همه كارها رو به راه شود. قرار است كالای شما نمونه و منحصر به فرد باشد از این رو باید از تمامی پله ها یكی یكی و با احتیاط بالا روید.
لازم است كه آرم و علامت تجاری خاصی طراحی كنید كه قبلاً وجود نداشته باشد. باید از كسی كمك بگیرید. مثلاً بخش های طراحی های تجاری و طراحی های صنعتی می توانند به شما كمك كنند. حتی می توانید این كار را به عنوان یك پروژه دانشجویی اعلام كنید تا ایده های نوین و ابتكاری آنها به شما كمك كنند.
در حقیقت مزیت اصلی این پروسه كه سه نكته مهم را در خود دارد اینست كه می فهمید قیمت و هزینه تولید و طی كردن هر كدام از این مراحل پیش تولید چقدر خواهد بود و بر طبق آنها قادر خواهید بود، هزینه های این شراكت را نیز برآورد كنید و می دانید كه برآورد و قیمت گذاری دقیق و اساسی در موفقیت یك كسب و كار چقدر اهمیت دارد.