10000528   @didgah.tv5 
رازهای کارآفرینان
هر روز زنان و مردان شجاعی ، تجارت و حرفه خود را با امید و اشتیاق انجام یك شغل موفق شروع می‌كنند. اما همه آنها موفق نمی‌شوند . اگرچه كارآفرینان موفق از نظر شكل و اندازه و كارشان به اندازه خودشان متفاوت هستند اما آنها وقتی كه می‌خواهند حرفه‌ای را پایه‌گذاری كنند ، رازهایی دارند كه بین همه آنها مشترك است .

تحقیقات
اولین چیزی كه كارآفرینان موفق قبل از شروع و هرگونه اقدامی انجام می‌دهند تحقیقاتی است وسیع برای اطمینان از اینكه آنها بازار رقیبان را شناخته‌اند و اینكه همه چیزهایی را كه لازم است مشاهده كرده اند. این افراد می‌دانند كه آنها بدون اینكه بدانند چه درگیری‌ها و موانعی در مقابل آنها وجود دارد نمی‌توانند خدمات موثری را ارائه كنند و چه فرصتهایی را باید بدست آورند. كارآفرین خوب تكالیفش را انجام می‌دهد. آنها طرحهای تجاری را خلق ، اهداف را معین و تمام كارهای اولیه لازم را قبل از اینكه كار را شروع كنند ، انجام می‌دهند.

كار رایگان و داوطلبانه
بسیاری از كارآفرینان شغل خودشان را با انجام داوطلبانه پروژه‌ها در اجتماعاتی كه حضور داشتند شروع كرده‌اند. با انجام این كار این فرصت برای آنها پیش می‌آید كه به سابقه و تجربه‌شان اضافه شود و ارتباطات بیشتری پیدا كنند .
سوزان كوهن هلد ، كه یك شركت طراحی گرافیك در " ایندیاناپولیز" دارد ، كار خودش را با انجام داوطلبانه پروژه‌های طراحی برای مدرسه فرزندانش و دیگر سازمانهایی كه با آنها سروكار داشت شروع كرد . او می گوید : " من به جلسات می‌رفتم و مشكلات را می‌شنیدم و با آنها صحبت می‌كردم كه بدانند من چه توانایی دارم . من دو پروژه داوطلبانه را تكمیل كردم و بالاخره افراد بیشتر و بیشتری كه نیاز به طرحهای گرافیكی داشتند در مورد خدمات مطلع شدند . بزودی تعداد مشترهای من گسترش یافت به طوری كه هنوز با بسیاری از آنها ارتباط دارم . "

در کمین یك فرصت خوب
بعضی از اوقات فرصتهایی پیش می آید كه ما كمتر انتظارش را داریم . كارآفرینان موفق یاد گرفته‌اند كه برای این فرصتها همیشه چشمان و گوش‌هایشان را باز كنند .
ریكورئل ریچاردسون می‌گوید : " شما هرگز نمی‌فهمید كه كار از كجا خواهد آمد و یا چه كسی بازاریابی شركت را به عهده دارد . "
كلید كار در این است كه همیشه بذر بپاشید. شما هرگز نمی‌دانید چه چیزی رشد خواهد كرد اما هرچه بیشتر بپاشید ، شانس اینكه چیز بهتری درو كنید هست . یعنی آماده باشید كه هر زمان و هرجا درباره حرفه خود صحبت كنید . راز این است كه خودتان را برای فرصتهای پنهان آماده كنید و وقتی این فرصتها پیش می‌آید نترسید و خودتان را نبازید .

كارهای كوچك و تجارت‌های بزرگ
بعضی اوقات صاحبان كار تمام وقتشان را در جستجوی یافتن كارهای بزرگ هستند ، از فرصتهای كوچك و غافل هستند . " روبین فرانكل " یك شركت روابط عمومی در خیابان لوئیس داشت و فهمیده بود كه شروع كار با مشتریانی كه كار كوچكی دارند می‌تواند به فرصتی بزرگ تبدیل شود . او می‌گوید : " گسترش روابط آسانتر از شروع رابطه جدید است " . بنابراین او پروژه‌هایی كه حتی كوچك بود به عهده می‌گرفت و آنها را با ابتكار تكمیل می‌كرد و با تلاش زیاد فرصتهای كوچك را به فرصتهای بزرگ تبدیل می‌كرد .

شعله های اشتیاق
این كه برای كارآفرین موفق شدن باید سخت تلاش كرد یك راز نیست . صاحبان كار تمایل دارند ساعات زیادی را در شروع كار صرف كنند و اغلب وقت خودشان را برای كارشان اختصاص می‌دهند یا حداقل تمام وقت به فكر كارشان هستند . برای همین است كه عشق به كاری كه می‌كنید حیاتی است. ریچاردسون می‌گوید : " او بیشتر از قبل ، زمانی كه برای آژانس كار می‌كرد ، برای كارش وقت می‌گذارد . اما متوجه نیست چون از كارش لذت می‌برد ! " . شروع كار درگیری‌هایی دارد اما اگر شما فرصت به انجام رساندن آرزوهای كاری خود را برمبنای كار روزانه بگذارید خیلی باارزش است .

ارتباطات حضوری
كارآفرینان معتقدند كه بهترین نوع بازاریابی تبلیغات به صورت ارتباط حضوری است . " كاهن هلد " می‌گوید : " شما می‌توانید برای تبلیغات و گسترش بازاریابی كالاها پول بپردازید اما ایجاد شبكه ارتباطی خیلی مؤثرتر خواهد بود " . یعنی شركت در اجتماع سازمانها ، پیوستن به گروههای شغلی محلی ، حضور در حوادث و مناسبتها برای ملاقات با افراد جدید. " روبین فرانكیس " می‌گوید : " بهترین موقعیتها و فرصتهایی كه برایم پیش آمده از طریق عضویت در هیات مدیره سازمانهای غیرانتفاعی محلی بوده است . سعی می‌كنم تا آنجا كه می‌شود فعال باشم . هم درهیات و هم در كمیته‌ها و این باعث شده كه با این سن هنوز هم كار می‌كنم ! " .