10000528   @didgah.tv5 
گامهای نخست موفقیت در کسب و کار
در این متن به راهکارهای مناسبی که به کسب وکار شما شکوفایی ، قوام و انعطاف پذیری می دهد اشاره می شود . با هر کار و در هرجای دنیا با به کار بستن این اصول اولیه می توانید امیدوار باشید که گام های نخستین خود را به درستی برداشته اید .

آرزوی موفقیت
اگر بخواهید به موفقیت های بزرگ دست پیدا کنید ، در گام اول باید آرزوهای بزرگی نیز در سر داشته باشید . هر داستانی از موفقیت با یک آرزوی بزرگ آغاز می شود . شما باید چشم اندازهای بزرگ را برای خود متصور باشید . باید از آن چه که می خواهید تصویری روشن داشته باشید و آنقدر آن آرزوی خود را در سر پرورش داده باشید که آن را کاملا احساس کرده و برایتان دست نیافتنی نباشد .

پرشور و حرارت بودن
شما در راهی قدم می گذارید که در صورت موفقیت ، بخشی یا تمام زندگی شما تغییر خواهد کرد پس برای رسیدن به این مقصود می بایست انرژی و اشتیاق خود را بیش از پیش کرده و آنها را آشکار کنید اگر شما به کاری که انجام می دهید علاقه کافی نداشته باشید آیا تصور می کنید در بازار رقابت امروز که هر روز بیش از پیش به تلاش و فعالیت نیاز دارد ، موفق خواهید شد ؟
حتی اگر بدون علاقه در کار هم بتوانید خود را در گردونه رقابت حفظ کنید ، مطمئنا به موفقیت های بزرگ دست نخواهید یافت ! موفقیت های بزرگ و استثنائی با علاقه فراوان به کار و یا حداقل ارزش قائل شدن برای کار صورت می پذیرد . برای کسانی که با چنین حس و حالی کار می کنند ، این که مجبور باشند برای آن کار حتی 15 تا 18 ساعت در روز وقت بگذارند نه تنها خسته کننده نیست که موجب لذت آنان از کار خواهد بود .

تکیه کردن بر نقاط قوت
شما نمی توانید برای همه اطرافیان خود ، همه چیز و همه کس باشید . هر کدام از ما نقاط قوت و ضعفی داریم . برای آن که بتوانید مفید واقع شوید ، می بایست نقاط قوت خود را شناسایی کنید و بر روی آن تمرکز بیشتری داشته باشید . شما زمانی می توانید بیشترین موفقیت را به دست آورید که تلاش خود را به سمتی که در آن می توانید بهترین باشید هدایت کنید . به طور مثال اگر در فعالیت های اقتصادی ، شما در بازاریابی توانایی بیشتر دارید از آن نهایت بهره را ببرید. اما در بخش هایی از کار که در آن ضعیف هستید ، کمک بگیرید و از آن ابایی نداشته باشید . اما برای تبدیل نقاط ضعف خود به نقاط قوت نیز تلاش کنید و برای آن از تعلیم و آموزش در حین کار بهره ببرید.

فکر نکردن به شکست
آین رند ، در رمان خود به نام " اصل و سرچشمه " می نویسد ، " نه این در طبیعت بشر است و نه موجودیت حیات انسان که کاری را با رها کردن آن ، آغاز کند ." به عنوان یک کارآفرین باید هدف خود را کاملا باور کنید تا به آن عمل کنید . شما می بایست ایمان واعتقاد قوی به خودتان ، ایده ها و نظرتان و ظرفیت های خود داشته باشید .
باید از سایه تردید عبور کنید و به یقین و اعتماد در کار خود برسید. هر چه قدر میزان ایمان و اعتقاد خود را افزایش دهید ، با سرعت بیشتری به اهداف خود دست خواهید یافت. هرچند که باید در این میان تعادلی وجود داشته باشد. تعادل بین اعتماد به نفس و محاسبه دقیق خطرات کار به جهت دستیابی به هدف بالاتر . کار آفرین موفق ، کارآفرینی است که خوب می تواند محاسبه کند و میزان خطر در کار را کاهش دهد تا به سود بالاتر برسد.

سخت کار کردن
هرکارآفرین و نوآور موفقی به سختی کار کرده است. هیچ کس به این مهم ، با نشستن و خیره شدن به دیوار نرسیده است. " برایان تریسی" درباره این مطلب چنین گفته است : " شما برای بقاء خود 8 ساعت در روز کار می کنید ، بیش از 8 ساعت هرقدر تلاش شما ادامه یابد در جهت موفقیت است ." اگر از هر فرد موفقی در این زمینه سوال کنید به شما خواهد گفت که در ابتدای شروع کسب و کار خود بیش از 60 ساعت در هفته کار می کرده است .
سعی کنید در این موقعیت تفریحات و کار های متفرقه را تا مدتی فراموش کنید ، تا زمانی که حقیقتا بتوانید بر روی پای خود بایستید و قامت راست کنید .

گسترش ارتباطات
در کسب وکار ، شما با شرکتی که اداره می کنید مورد قضاوت واقع می شوید ، با گروه مدیریتی تان ، سیستم هدایتی و همچنین استراتژی های ارتباط با همکارانتان . کسب و کار هرقدر هم که کوچک باشد نیازمند ارتباطات و استفاده از تجارب است . می توانید در ملاقات هایی که در کسب و کار های مشترک دارید از افراد با تجربه به طور مثال در پایه گذاری بازار های خود بهره ببرید .
این بسیار مهم است که شما در ارتباط با همکاران فعال خود آن هایی را که می توانند به شما کمک کنند و برعکس آن ها که شما را به عقب می خوانند بشناسید . برای موفقیت در این زمینه شما همواره نیازمند داشتن مهارت برقراری ارتباط خوب و مناسب می باشید و همیشه می بایست نسبت به فرصت های جدید و امکان گسترش روابط خود هوشیار باشید.

اشتیاق یادگیری
شما الزاما نباید دارای مدرک فلان و یا فارغ التحصیل دکترای بهمان دانشگاه باشید . در حقیقت کارآفرینان موفقی را می توان دید که حتی تحصیلات دانشگاهی خود را به پایان نرسانده اند . مطالعات نشان می دهد که بسیاری از میلیونرهای خود ساخته از هوش متوسط برخوردار بوده اند . با این وجود ، به همه ظرفیت ها و توانایی های خود توجه کرده اند و به زندگی اقتصادی مورد نظر و اهداف شخصی خود دست یافته اند زیرا هرگز از یادگرفتن و آموزش دیدن دریغ نکردند .
برای موفقیت باید علاقه مند به سوال کردن باشید ، کنجکاوی خود را همیشه با خود داشته باشید و همیشه علاقه مند به یادگیری بوده و آغوش خود را برای دریافت معلومات بیشتر باز نگه دارید . مسلما این علاقه در دنیای پرسرعت تغییرات تکنولوژی و شیوه های کسب و کار بسیار ضروری است.

ثابت قدم بودن و ایمان راسخ داشتن
هیچ کس تا به حال نگفته است که دستیابی به موفقیت کار آسانی است . گاه باوجود همه سخت کوشی ها و علایق شما ، کار با شکست مواجه می شود. اگر به زندگینامه بسیاری از افراد موفق امروز نگاه کنید می بینید که با دارا بودن همه خصوصیاتی که بدان اشاره کرده ایم اما شکست هایی در حد ورشکستگی را در کارنامه عملکرد خود دارند ، اما به سرعت روی پای خود ایستاده اند تا آن شکست را سرآغاز شروع کاری بزرگ کنند . در صورتی که رویکرد شما مبتنی بر ثبات قدم و نیز پذیرش رویارویی با شرایط حتی نا امید کننده باشد ، موفقیت از آن شماست . استواری شما در میزان اعتماد و باوری که به خود دارید نهفته است .

به کار خود نظم دادن
توماس هوکسلی گفته است : " آن چه را که باید انجام دهید به وقتش انجام دهید ، چه دوست داشته باشید چه دوست نداشته باشید ." تادیب نفس و نظم ، کلید موفقیت است . قدرت آرزوها و تمایلات شما را مجبور خواهد کرد که بهای موفقیت خود را بپردازید . آنچه را که دیگران دوست ندارند انجام دهند شما انجام دهید ، کیلومترها به جلو بتازید و در جنگ تن به تن با خود به تنهایی بجنگید تا برنده شوید .