10000528   @didgah.tv5 
نکاتی برای کسب‌ و کارهای کوچک
مدیریت یک کسب‌ و کار کوچک چالش ‌برانگیز است اما نکاتی وجود دارد که دستیابی به موفقیت را ساده‌تر می‌سازد. این نکات را دنبال کنید.

علاقه‌ی خود را دنبال کنید و آن را رها نکنید
احتمالاً کسب‌وکار شما از آنچه که علاقه دارید ریشه می‌گیرد، اما به مرور زمان، اداره‌ی روزمره‌ی کسب‌وکار زنده نگه‌داشتن آن علاقه و اشتیاق اولیه را دشوار می‌سازد.
با یادآوری اینکه چرا کسب‌وکار خود را آغاز کرده‌اید آن علاقه و اشتیاق را احیا کنید. طوری باشید که مسئله برای شما مهم باشد نه راه‌حل. اگر اولین راه‌حل شما نتیجه نداد، برای یافتن جوابی بهتر برای مشتریان، دوباره به شور و شوق خود برای حل آن مشکل بازگردید.

موارد مالی را درک کنید
اداره‌ی کسب‌وکار یک هنر و نیز یک علم است. هنر شور و شوق و علاقه‌ی شماست. علم مدل کسب‌وکار شماست. لازم است که مدل کسب‌وکار خود را درک کنید. این چیزی نیست که به شخص دیگری واگذار کنید. درک سود و ضرر برای موفقیت کسب‌وکار بسیار مهم است. غفلت و ناآگاهی باعث پشیمانی شما می‌شود. اگر بدانید که کسب‌وکار شما در هر لحظه در چه وضعیتی است می‌توانید موفقیت یا طرح خود برای به دست آوردن پول بیشتر را جشن بگیرید.

افراد باهوش را استخدام کنید
استخدام یک تیم، کاری هیجان‌انگیز و درعین‌حال ترسناک است. برای استخدام افراد مناسب در منصب‌های مناسب وقت صرف کنید. در صورتی که به خوبی کار نمی‌کنند سریعاً آن‌ها را اخراج کنید. به عنوان صاحب یک کسب‌وکار کوچک می‌توانید هر کاری انجام دهید اما نمی‌توانید تمام کارها را خود انجام دهید. افرادی را استخدام کنید که از انجام دادن کاری که شما از انجام آن نفرت دارید لذت می‌برند و آن کار را به آن‌ها بسپارید تا بتوانید روی رویای خود تمرکز کنید و علاقه و اشتیاق خود را گسترش دهید.

با شرکا در ارتباط باشید
داشتن شریک می‌تواند روشی عالی برای فراهم آوردن استعداد مکمل جهت رشد کسب‌وکار باشد، اما درست مانند ازدواج کردن بسیار مهم است که ارزش‌ها و انتظارات خود را در میان بگذارید. یک تعهدنامه‌ی کاری ایجاد کنید و انتظارات خود را برای شراکت تعیین کنید.
می‌توانید در مورد مسائلی مانند ریسک کردن، استقبال از نظرات مخالف و دیگر موارد صحبت کنید.
جلساتی با شرکای خود برقرار کنید و به خود یادآوری کنید که چرا از ابتدا این کسب‌وکار را با یکدیگر شروع کردید. می‌توانید از این زمان به عنوان یک فرصتی برای فکر کردن در مورد ایده‌های جدید و صحبت در مورد مشکلات در فضایی آرام و بدون استرس استفاده کنید.

از خودتان در برابر اتفاقات غیرمنتظره محافظت کنید
در مورد موانعی که ممکن است پیش روی شما قرار گیرد فکر کنید. انتظار بهترین اتفاقات را داشته باشید اما برای پیشامدهای غیرمنتظره نیز آماده‌باشید.
اتفاقاتی روی می‌دهد که نمی‌توانید کنترل کنید.هر کاری که می‌توانید برای محافظت از خود انجام دهید. سیستمها و فرآیندهایی را در کسب‌وکار خود ایجاد کنید تا بتوانید به مسافرت رفته یا مراقب کودک بیمار خود باشید. کاری کنید که اگر شما برای مدت کوتاهی دور بودید، همه چیز به هم نریزد. آن‌قدر برای خود احترام قائل باشید که بتوانید از خود بیرون از حیطه‌ی کسب و کارتان مراقبت کنید.
شما مسئول تصمیم‌گیری هستید اما... لازم نیست که تنها باشید . به عنوان صاحب یک کسب‌وکار کوچک تصمیم گرفتن در مورد همه چیز می‌تواند موجب احساس تنهایی شود. درخواست کمک کنید. هر کسی جرات شروع یک کسب‌وکار را ندارد اما افراد زیادی می‌خواهند که به شما کمک کرده و حمایتتان کنند.

از کارآفرینان دیگر یاد بگیرید
کسی که چند سال جلوتر از شما کاری را شروع کرده می‌تواند مشاوره‌ی ارزشمندی در اختیارتان قرار دهد. کسی که به تازگی کاری را شروع کرده است می‌تواند انرژی و ایده‌های خلاقانه به ارمغان آورد. بهترین مشاوره‌ها را از دیگر کارآفرینان می‌توانید بگیرید. برای موفقیت در کسب‌وکار باید از بسیاری از افراد دیگر کمک بگیرید.
راه انداختن کسب‌وکار یکی از کارهای هیجان‌انگیز و چالش‌برانگیزی است که می‌توانید شروع کنید. هنگام تعیین رویکرد و ویژگی‌های کسب‌وکار در حال پیشرفت خود، از خودتان مراقبت کنید. از خود محافظت کنید تا مطمئن شوید که کسب‌وکار شما از فراز و نشیب‌ها عبور می‌کند. اداره کسب‌وکار باکمی برنامه‌ریزی و استفاده از فرآیندهایی که باعث شود همه چیز به خوبی پیش برود، می‌تواند جالب باشد. برای این کار وقت صرف کنید تا بتوانید کاری را که به آن عشق می‌ورزید انجام دهید.