10000528   @didgah.tv5 
فوق تخصص جراحی لگن
در مورد درمان مفصل ران در جلسات گذشته صحبت کردیم و گفتیم زمانی که دچار آرتروز می شویم مفصل ران دچار درد خشکی و درد می شود و شبها خواب را می گیرد و امکان دارد اندام شروع به کوتاه شدن شود و توام با لگنش باشد اگر علائم به این صورت دارید معمولا درمان نیاز است انجام شود.
ابتدا درد را کاهش می دهیم و بعد از کاهش درد قسمتی از علائم کم خواهد شد بیمارانی که آرتروز مفصل ران دارند در مراحل اولیه دچار یک سری افزایش مایع در مفصل ران می شوند و این منجر به کشش در گیرنده های درد می شود اصولا کشیدن آب مفصل هیچ ارزشی در بهبودئ مفصل ران ندارد و مجدد تشکیل خواهد شد.
بیماران معمولا متوسل می شوند به مسکن اینکه چه دارو و مسکنی استفاده شود مهم است . ممکن است درد انقدر شدید شود که مسکن هم جواب ندهد یک سری مسیرهای انحرافی مثل مخدرها پیش می آید که واقعا خانمان سوز است و پیشنهاد ما اینست که استفاده نکنند.
س: پی آر پی و ازن درمانی و غیره در درمان آرتروز چه مزایایی دارد ؟
ج: اصولا درد در ناحیه لگن و آرتروز به این معنی هست که مفصل کاملا تخریب شده و بجای اینکه پی آر پی یا سلول درمانی کنند هیچ ارزشی در درمان ندارد و در نهایت بیمار ناتوان از راه رفتن و درد شدید که هیچ راهی ندارد جراحی پیش می اید که باید انجام دهد.
جراحی همیشه به عنوان یک افق جدید در زندگی انسان می تواند باشد . نام جراحی یک مقدار هراس انگیز است ولی بیمارانی که مشکلات خیلی شدید دارند باید جراحی کنند و کلی از مشکلاتشان برطرف می شود.
چالش بزرگی در جامعه ما هست که بابت درمان مردم را سردرگم کرده است و تبلیغات یا هرگونه اطلاع رسانی باعث شده مردم دچار تردید شوند و نتوانند بابت درمان به نظر قطعی برسند و درمان خوبی توسط متخصصین داشته باشند .
همه باید راهها و درمانهای مختلف را بشنوند ولی بهترین و منطقی ترین راه را انتخاب کنند.