• slide-0.jpg
  • slide-2.jpg
علم و دانش
روانشناسی موفقیت
کسب و کار
حقوق و قوانین
شعر و داستان
لبخندانه
باشگاه دیدگاه
دستور آشپزی
یادداشت های سلامتی

باشگاه دیدگاه چهارشنبه 18 بهمن

جالب انگیز:
ما هرگاه به داوری و قضاوت هم ترازان خود می نشینیم به گونه ایی سخن می گوییم که انگار انتخابهای آنان کاملا آزاد و بی قید و شرط است.در حالی که وقتی خود متهم به انجام اعمال اشتباه می شویم از داورانمان می خواهیم که فشارها و محدودیتهای گوناگونی را که بر اعمال ما اثر داشته در نظر بگیرید...
بیشتر خوش داریم هنگام حرف زدن در مورد دشمنانمان آزادی را مهم تر از آن چه هست نشان دهیم!!!

دارل کوئن

سلام هم میهنان عزیز
از اونجایی که شنبه متاسفانه در خدمتتون نیستیم و به روز نمی شیم( قیافه ها رو!) پیشاپیش سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی رو خدمت شما عزیزان تبریک عرض می کنیم . وظیفه خودم می دونم که به چند نکته در این باره اشاره کنم! خصوصا برای جوونترها!
یک: انقلاب به معنی زیر و زبر شدن و زیر و رو شدن یه جامعه است. انقلاب یعنی همصدا و هم نوا شدن جناح چپ و راست، فقیر و غنی، روشنفکر و دانشجو و قشر متوسط و ... . پس کار یه نفر و دونفر و یه قشر و گروه خاص نبوده و نیست.

دو: مردم و ملت شریف ما در سال 57 با شاه کاری رو کردن که در سال 32 خواستن و نشد! یعنی امریکا و انگلیس و عده ای عمال داخلی مثل شعبان بی مخ! بعد از فراری شدن شاه، مقابل خواست مردم رسما "کودتا" کردن و این شد که شاه دوباره برگشت! این شاه همون شاهه و این مردم همون مردم! فقط این بار تجربه شون و رهبری شون خیلی فرق می کرد!

سه: یه مثال کلی عرض کردم، حالا یه مثال جزیی: حکومت محمدرضا پهلوی یعنی حکومت رعب آور ساواک بر تمامی وجوه زندگی شخصی مردم! حکومتی که یه "شاعر" چپی مثل خسروگلسرخی رو در دادگاه نظامی(!) به اعدام(!) محکوم می کنه! و تمام! کاش تاریخ یادمون نره!

در پایان یاد شهدای مظلوم و عزیز انقلاب اسلامی رو هم گرامی می داریم...

بیش فعالان سهامدار:
درنا. خ
نسیو
معصومه 16 همدان
زهرا به توان 2
نازنین از خوزستان
و ستاره 20 الشتر

موضوعات هفته:
یک) "دروغ سفید، دروغهایی است که برای آسیب به "دیگران" گفته نمی شوند. برای اغراق، بزرگ بینی، کم نیاوردن و موجه بودن "ما" در مواجهه با دیگران گفته می شود"... دروغهای سفید چقدر در زندگی خود شما جا دارند؟ فرجام و نتیجه این منش و روش چیست؟ راهکار بهبود این رفتار چیست؟ کجای کار می لنگد؟ چند دروغ سفید را با رسم نمودار ارائه دهید.( هر پاسخ صادقانه، یک الهی الهی دلسوزانه)

دو) وقتی به پشت سر نگاه می کنید : چقدر اهل آگاهانه زندگی کردن و تعیین اهداف کوتاه مدت و دراز مدت بوده اید؟ و چه اندازه طرفدار هررررچه پیش آیدددد خوش آید؟ برای یک هفته، یک روز در میان! برنامه ها و کارهای (هرچند کوچکتان را) در ابتدای روز مشخص کنید و در انتهای شب برای چند دقیقه رفتارهای همان روزتان را بنویسید و مرور کنید... یک دقیقه روی نفس کشیدنتان متمرکز شوید! آیا این تماااام حجم ریه های شماست؟ حالا ده دقیقه!... عادتهای روزمره یا رفتارهای آگاهانه؟ مساله اینست!

ملیکا سلیمانی :
درباره دکوری بودن بعضی حاضرین در مهمانی: ماموری خاله ام می گفت یکی از فامیل هاشون هست موقع ظرف شستن میاد توی آشپزخونه می ایسته و وقتی ظرفها تموم شد میره تا مثلا بگه: آره منم ظرف شستم!!

سولماز گل پژمرده نشدنی:
ماموری جون، دروغ که کلاااا چیزه بدیه و سیاه و سفید و قرمز و آبی هم نداره.اما خب منم آدم صد درصد صادقی نیستم. آدم بعضی اوقات به خاطر ترس از قضاوت شدن یا برخورد طرف مقابل مجبور به دروغ گفتن میشه.دروغی که به کسی آسیبی نمی زنه و فقط باعث عذاب وجدان خود خود آدم می شه..خیلی اوقات شده که دروغ گفتم..باشد که روزی رستگار شوم!

زینب 21روستایی :
(گلچین پیامها) دوباره خودسازی ام رو شروع کردم. امروز روز اوله تا چهل روز ماموری هرشب واسم یه دونه صلوات بفرست دعاکن بتونم موفق شم.... دروغ سفید؟! هرروز که نماز می خونیم می گیم خداجون "تنها" تو را می پرستم و "تنها" از تو یاری می گیرم! اما بعدش : بنده این و اون بودن! ترس! غیبت،تهمت،چشم و هم چشمی... داریم اینم دروغ سفیده دیگه... اولین و دومین شعری که توی دیدگاه من رو وابسته خودش کرد اینا بودن: اولیش هرکه مارا یاد کرد ایزد مراو را یاد باد و ... دومیش :تمام سایه ها رامی کشم بر روزن مهتاب / حضورم را زچشم شهرحاشا می کنم هرشب / کجا دنبال مفهومی برای عشق می گردی؟/ که من این واژه را تا صبح معنا می کنم هرشب/ دلم فریاد می خواهدولی در انزوای خویش/ چه بی آزار با دیوار نجوا می کنم هرشب!

صدیقه خرم آباد:
حضرت مولانا فرموده: نا امیدى را خدا گردن زده،وقتى در دل آتش براى حضرت ابراهیم گلستانى بود و در دل دریاى نیل براى حضرت موسى راهى،وقتى هفت در بسته براى حضرت یوسف باز شد...خدا مى خواهد بگوید: بنده من! مشکلات تو از اینها که سختتر نیست! ،پیامبران و امامان (علیهم السلام) به انواع بلایا مبتلا شدند تا براى ما پند و عبرت باشند، که همواره به رحمت خدا امیدوار باشیم.... این بیت افشین یداللهى روانشاد رو هم خیلى دوست دارم،تقدیم به شما:
پروانه پشت پیله اش حس کرد راهى هست و رفت
شاید به راه بسته هم باید امیدى بست و رفت!

مریم 19 دانشجوی روانشناسی:
مطالب زرد عمدتا اعتیاد آور هستن و اثرات اون ها کوتاه مدت است. و بر اصول علمی قابل استناد مبتنی نیستند... یکی از راهکار هایی که برای کنترل خشم به کار میره تظاهر کردن است.وقتی عصبانی هستید نقش بازی کنید تا با رسیدن به آرامش ذهنی٬ مناسب تر تصمیم بگیرید!

مهدی 17 قوشچی:
دروغ سفید: مثلا اینکه تا لنگ ظهر خوابیدم اما به دوستم میگم از ساعت 7 بیدارم و درس میخونم!میخوام اون رو فریب بدم اما در واقع "خودم" رو فریب دادم! اگه من روزی سه ساعت مطالعه میکنم و در حضور بقیه هم همین حرف رو بزنم بیشتر تشویق میشم که مطالعه خودم رو افزایش بدم تا دفعه بعدی که دوستم ازم پرسید چقدر درس خوندی بگم تازگیا دو ساعت بیشتر از قبلنا مطالعه درسی دارم!اما اگه مثل همیشه دروغ سفید بگم حتی اگه مطالعم رو به چهار ساعت هم برسونم به اون حدی که تو دروغم گفتم نمیرسم و بی انگیزه میشم!یا هم اینکه باید دست به دروغ جدید بزنم و بگم اینبار از ساعت 4 صبح بیدارم و دارم می درسم!

نازیلا.28.اردبیل:
به جان خودم من اصلا اهل دروغ گفتن نیستم! یادم نمیاد کی دروغ گفتم! مأموری سخت ترین شرایط وقتیه که بزنی جهیزیه مادرت رو بشکنی! من جهیزیه مامانم رو شکستم! وقتی دید گریه اش گرفته بود که حیف شد!همون لحظه پرسید: کار کی بوده؟ گفتم من! گریه اش به خنده تبدیل شد، انقدر خندیددددد، گفت: بچه تو کی میخوای یکم بترسی و دروغ بگی؟! ولی بذار اون بابات بیاد، همش تقصیر اونه!! گفتم این وسایلو اینجا نچینیم! ... بعد آقاجان که اومد کلی مامانم بهش سرکوفت زد!!!!( "من چیکاره بیدم؟" قشنگ ازقیافه آقاجانم داد میزدا)هههههههه.

فاطمه السادات حسینی20بندرعباس:
خدمت بر و بچه های جدیدالورود و قدیم الورود باید عرض کنم که اینقده حرص نخورین...فقط کافیه متناسب با موضوعات وسط دیدگاه جلوس نمایید...باقیشو بسپرین به مامور فوق معذورتون!

پژاره. کوهدشت:
آخ جون موضوعات جدید!!!(الکی مثلا خیلی خوشحالیم,نمی دونیم کمر شکنن) ... ( درناجان) آره قبول روحیه انتقاد نداریم ولی قبول کنیم انتقاد هم با توهین فرق داره، انتقادم به نحوی باید باشه که 2تا حسن گفته بشه4تام کمی و کاستی گفته بشه نه که با تیشه به ریشه بزنیم... برای اینکه مشاجره و بحثی پیش نیاد توی خونواده ام یا پیش دوستام اگه حرفی بوده که راستش گفته می شده دعوا می شده، راستش رو نگفتم! والا آدم هرچی بیشتر سکوت کنه سکوتش منطقی تره!... دروغ دروغه سیاه و سفیدم نداره, موقع ظرف شستن از سرویس جهیزیه مامانم یه دونه اش رو شکستم و گفتم من نبودم! یا برگه های مهم بابام رو به جای کاغذ باطله پاره کردم ریختم توی سطل آشغال گفتم من نبودم! اینا نه تنها دروغ که خیانتن!بعدا به مامان گفتم ظرفها کار من بوده ولی برگه ها رو نه!

مامور معذور:
خب اینا دقیقا دروغهای سیاهن! دروغ سفید یعنی اینکه به کسی که ضرری نمی زنم که! دارم از خودم می گم/ پس بذار بگم! یه بزرگواری یه مدت یه سریالی رو راه انداخته بود و یه رفتاری رو به نام خالی بندی نشون می داد! بعد هم عده ای می گفتن: خو این که دروغ نیست! ... خواهرجان، ما توی این نوبت نمی خوایم بگیم که دروغ سفید و سیاه داره پس بی خیال سفیداش! می خوایم ببینیم که خیلی از حرفهامون دقیقا دروغ سفیده! و بدترین تاثیر روانی رو، روی خودمون می ذاره! مثل همین چیزایی که بعضی از بچه ها درباره حال خوب بیرونشون و "ویرونه سرای دلشون" می گن! و اسیدی که هر روز بیشتر به خورد پی و ریشه "اون عمارت بی دفاع و بی زبون" می ریزیم! ( تار و پودم که پوسید! امانم بده!)

درنا. خ :
مأموری من اصلا دروغ نمی گم، جدی می گم. یعنی سعی کردم چند سال اخیر دروغ نگم، چه دروغ سفید، چه صورتی، چه سیاه و ... . من انقدر دروغ نگفتم که دیگه هیچ کس ازم قسم نمی خواد. انقدر حال خوبی به آدم دست می ده، این جوری همه بهم اعتماد می کنن. من اگه نخوام در مورد موضوعی، کسی چیزی ندونه، می گم که نمی خوام بگم و یا نمی خوام تو بدونی. من چند سال رو اخلاقیاتم کار کردم تا آدم با اخلاقی باشم، تا حدودی هم موفق بودم. واسه همین سرم رو بالا می گیرم. نظر دیگران اصلا مهم نیست برام که بخوام برای خوب نشون دادنم، دروغ بگم. آدما باید منو اون جوری که هستم قبول کنن.

افسانه دهقان:
دروغ سفید و سیاه و صورتی نداره كه... دروغ كثیفه و دروغگو كثافد! ... مثلا مادر بزرگم كه همه جونم بود، فوت که شده بود و بهم نمی گفتن؟ خب این دروغ چه رنگیه آیا؟ سفید؟ قرمز؟ گلبهی؟ قهوه ای؟!

سودابه 22 چناران :
از قضاوت کردن متنفرم ... فقط میتونم دعا کنم واسه همه اونایی که مشکل دارن و خدا رو فراموش کردن

زهرا 17 بیرجند:
ای کاش تنها دغدغه یه آدم این باشه که یه لباس رو از پشت ویترین نگاه کنه و نتونه اون رو بخره... اگه اینطور باشه بدون شک اون فرد خوشبخت ترین آدم روی این کره خاکیه در حالی که خودش فکر می کنه یکی از بدبخت ترین موجوداتیه که خدا خلق کرده... این بازی روزگاره، کاریش هم نمی شه کرد...

تنها لرستان :
در جواب ملکه پاییز این مشکلاتت رو شنیدم واقعآ ناراحت شدم... ولی مگه با نا امیدی درست می شن؟ امیدواری بی جاهم نداشته باش فقط از صمیم قلب به خدا ایمان داشته باش / امید داشته باش. با نا امیدی تو آبجی خوبم. مطمئنا هیچکس غیر خودت عذاب نمی کشه.

پری29پرند:
ببین ماموری شما پیام(ملکه پاییز)رو اگر صد بار هم درج می کردی بازم کم بود!خیلی کم پیش اومده کسی توی باشگاه حرف دل من رو بزنه.ولی این خواهر عزیزممممممم با پیامش،به من فهموند که هستند کسانی که با من هم عقیده اند.ممنون بابت بودنت ملکه جان! ... در مورد سوال دو.راستش قبل از ازدواجم یادم نیست ولی بعد از ازدواج با همسرم یه هدفهایی تعیین کردیم و تقریبا بهشون رسیدیم.مثلا خونه خریدن،بچه دار شدن. در مورد زندگی روزانه خودم خیلی برنامه خاصی ندارم وتقریبا هر پیش آید خوش آید هستش.مگر در ایام اسفند و خونه تکونی که تمام کارهای ریز و درشت رو قبل اسفند یادداشت میکنم و طبق اون برنامه پیش میرم.

فاطمه 22 تبریز :
فکر کنم صرفا با دو تا پیام، من یه بچه پولدار سختی نکشیده مرفه بی درد به نظر رسیدم ! کاش از اونجا اینجا معلوم بود ... قضاوت جالبی بود سپاس !

مهدیه13کوهدشت:
درجواب ملکه پاییز: عزیزدلم حرفهای ما شعار نیست! شما از کجا می دونی که ما توی زندگیمون سختی نکشیدیم؟!!!...امید و تلاش حرف اول رو در موفقیت می زنه، همین معتادهای گرامی، فقط اگر امید داشته باشن می تونن ترک کنن و براش تلاش کنن، اگه نه که زندگیشون دگرگون نمیشه!

مامور مخمور:
از تکاتک مسافران عزیز خواهشمند است در مسیر دیدگاه سیگار نکشن/ جورابشون رو در نیارن پنکه سقفی طور بچرخونن ووو مدام هم: برای هم جفت پا نگیرن! ... سرها بالا/ راه خودتون رو بروید شاید! تازه شاید برسید!!! اینجوری که هیچی: تو نکشیدی: کش اومد/ من کشیدم: ول اومد و ... خب که چی؟ پس لاگیر و الگور و الگوریتم... حرف خودمون لطفا ... اوصیکم و نفسی به اصل حال دل خود! همگی لب کلام لطفا! اگرم کسی توی ناراحتی چیزی بهمون گفت، دوبارم ما جواب ندیم و همدلی کنیم راه دوری نمی ره...

قبلا هم گفتم: به یارو گفتن جنگل روبرو ال و بل... گفت: عه کدوم جنگل؟! این درختها که نمی ذارن چیز دیگه ای ببینم! فلذا بنا به گیر دادن الکی و جاده خاکی باشه الان یه عده می تونن بگن: معتاددد؟ ایشون الان به ما گرفتارها گفت: معتاد! آخ بیگیر منو!!! وان عده دیگر: چرا از معتادهای نازنین بی حامی، مثال می زنین؟ مگه خودت معتاد نداری بی وفا؟! اونام خواهرای ماهستن، اون آقا، پدر اون بچه است، اون بچه، پسر اون مادره! اون عمه، خواهر اون پدره! اون پرتقال فروش، خواستگار اون عمه است! هی هی!

مهتاب 18کرمانشاه :
حالا که ما رو با دروغ سفید آشنا کردی و مفهوم اش رو درک کردم باید اعتراف کنم که تا حالا دروغ های سفیدی صرفا جهت موجه نشون دادن خودم گفتم !!! خب اینکه بخوایم ادعا کنیم دروغ نمیگیم خودش یه دروغه بزرگه ! ولی بعد هر دروغی هم پشیمون شدم هم اینکه اکثرا اعتراف کردم و خوشبختانه الان مدتیه که توبه کردم که دروغ های کوچیک رو هم نگم که بعدش مجبور نباشم روشون سرپوش " " دروغ مصلحتی " " بذارم و بعدش از خودم متنفر نباشم و حس نکنم یه آدم دروغگوم تاااازه همش استرس نداشته باشم که نکنه برملا بشه و بدتر آبروریزی شه ! در ضمن " " دروغ های سفید " " شاید به کسی آسیب نزنن ولی به خودمون که آسیب میزنن ، کم کمش اینه که زبانمون به گناه عادت میکنه این خودش یه آسیب جدیه.

زهراقوچان:
من متاسفانه سه بار دروغ سفیدگفتم!!! هرسه بارهم خدازدپس کله مبارکم همه متوجه شدندوباعث شدپشت دستاموسوزن ،سوزن کنم! ... دروغ های سفیدبه نظرم یه نوع خودکم بینیه!کسی که اعتمادبنفس نداره فکرمیکنه همه ازاون بهترندوبادروغ هاش میخوادبگه آره منم این کارهاروبلدم انجام بدم یااین هنرروبلدم! به نظرم خانواده ازبس بچه های آشنا وفامیل روتوسرش میزنندمجبورمیشه به دروغ خودش روبزرگ جلوه بده!یه جوری که مرکزتوجه همه باشه!کمبودمحبت،نداشتن اعتمادبنفس،یا هرکمبودی میتونه طرف روواداربه دروغ کنه.

لاله 17 مشهد:
ما با دروغ های سفید دیگران رو فریب نمیدیم ! خودمون رو فریب میدیم ! در واقع یه جور گل به خودی حساب میشه.. به اندازه ای که تصویر بیرونی ما با خود واقعیمون تفاوت داشته باشه.موضوع یک همون قمپز در کردن خودمونه دیگه؟! اگه می خوای الهی الهی دلسوزانه بگی اصلا نمی گم! ایییییش. خیلییی اهل قمپز در کردن یا همون دروغ سفید نیستم، اما خب... گل بی عیب فقط خداست! مثلا توی جمعهایی که حرف از گوشی و اینکه سرشون همه تو گوشیه و اینا میشه، من میگم من؟! مممن و گوشی؟ اصلا / ابدا! فقط روزی بیست دقیقه! ولی خو بیکارباشم همیشه سرم تو گوشیه الکی! یا با دوستام حرف می زنم یا ماشین بازی می کنم یا جک می خونم! خخخخ اما خو توی جمع اصلا گوشیم رو حتی نیگا نمی کنم! یا مثلا کسی نقاشیام رو می بینه/ خیلی تعریف می کنه که وای کلاس نرفتی چه جوری اینارو می کشی و اینا؟! منم کلاس می ذارم میگم:هه! کاری نداره که، نیم ساعت/چهل دقیقه می کشم! ولی خو در اصلش دو ساعته و با کلی دقت و وسواس می کشم!

نسیو:
به نظرمن دروغ سفیدهم،به دیگران آسیب میزنه.شایدوقتی من برای کم نیاوردن،ازفلان ماشین وگوشیم یابهمان خونه ولباسم دروغ به هم میبافم اون شخص مقابلم دلش بخوادتو جایگاه خیالی من باشه واین دروغ های من ودل خواستن اون صدمات جبران ناپذیری براش داشته باشه.

خانوم شیرین از قم:
هرشب که می خوابیم ساعت زنگی مان را کوک می کنیم که برای فرداصبح بیدارمان کند... و این یعنی امید …. مامورگفتم؟ نوبت قبل بهت فحش دادم؟ نوبت قبل نبودا، نوبت پری(روی پ فتحه...مثل پریروز) قبل دیدگاه بود!خخ من همینجوریم رو دوست دارم برای شفام دعانکن لطفأ!

مامور معذور:
نه بابا ! خیلی هم عالی! چه باحالی! ... شما (برخلاف اون رفیقمون) دیگه کارت از اهدای "جام ربان به سر" هم گذشته وا،که اینطور دقیق اعلام می کنی، می خوای شماره کارت بده نقدا" الساعه تقدیمت کنم کارت راه بیوفته ننه؟! ... راستی منم یه زمانی تکواندو کار می کردم فلذا لگدهای مستحکم و خانمان براندازی پر شالمه! اما مهمش اینه که منم اینجوریم رو بیشتر دوست دارم! پس عقب وایسا نفتی نشی! پا پا پا ! شپلق!

علی17رشت معماری:
ریشه دروغ های سفید در نداشتن اعتماد به نفس و جو گیر شدن نهفته هست دروغ های سفید به مراتب بدتر از دروغ های سیاه هستند!اگه بگم دروغ سفید تا حالا نگفتم دروغه!من چندتا دروغ سفید با رسم نمودار ترسیم کردم الانم می خوام پلان دروغ سفیدام رو ترسیم کنم.خخخ.

معصومه 16 همدان :
دیروز درباره اخبار "زرد"حرف می زدی، امروز درباره دروغ "سفید" پرسیدی،حتما بعدشم می خوای درباره "سیاه" نمایی و انقلابهای "رنگی" موضوع بذاری!، بعد اونم می خوای نظرمون رو درباره رویاهای "صولتی" بدونی! اینطور که معلومه تو در انتظار طلوع خورشید از پس ابرهای تیره ای! تا در سر آغازی دیگر "رنگین کمان" زندگی را در پهنه " آبی" آسمان به نظاره بنشینی!خخخ

فاطمه ادهمی 19اصفهان :
ببین ماموری، یه چیزی میگم ولی ازم ناامید نشو.قول میدی؟ قول دادیاااا... نغمه 28 رفسنجون رو خوندم"نجمه 28 فسنجون" هعیییی...خو من فسنجون می خوام(هق.هق.هق)

المیرا/ زاهدان:
هرچه پیش آید خوش آید دونوعه: یکی برای افرادشکرگذارکه تلاش شون رو می کنن بعد هرچی خداخواست رو قبول می کنند، نوع دومش افراد تنبل هستن که بدون تلاش هرچی رومی خوان و میگن: هرچه پیش آمد خوش آمد..... اون که گفتم بدرجی رو ندرجی! بچه ها فکرمی کنن حالا چه قدرخشنم!

مامور معذور:
( باشه بش گفتم! ) بچه ها چرا اینطوری فکر می کنین؟! آخه این درسته؟ قضاوت تا کی و کووووجا؟! این مموشکی جان ما خعععلی هم قلب مخملیه وا! خجلانه برید توبه کنید! ( و با بزرگواری المیرا، مامور از روی دریچه تمساحان شش متری کنار می رود! و آه از نهاد جماعت تمساحان برون می پاشد که: اکه هی! بچه ها ببینین توی فریزر چیزی مونده؟)

ندرجیا:
.... برا هرکی می شناسم و نمی شناسم دعا می کنم ک ب حاجتشون برسن ی دعای دیگم میکنم... چون خودم از ازدواج می ترسم و گریزونم برای ازدواج تموم دم بختامونم دعا می کنم... دعا می کنم ک خوشبختم بشن... امیدوارم ک دعاهام قبول شه... ندرجیا.. راستی چون نمی خوام بدرجی اینقدر مخفف نوشتم کلماتو...

مامور واقعا معذور:
رفقای اهل درک خوبم! به خوبی خودتون ببخشید این مامور گاه سنگدل رو... برای یه چیزایی گاه باید از یه چیزای دیگه گذشت. همه اونایی که برای تبریکهای مختلف خصوصا برای علی اصغر و شانلی و غیره و غیره پیام دادین، مطمئن باشین حتما با یه دلیلی درج نشدن. می دونین که معذورم از خاله بازی... با اینکه فقط خدا می دونه از دیدن خوشی شماها چقدررر ذوقمرگ می شم اما باید با یه اشاره بگذرم.... درج پیام شانلی هم دلیل اصلیش توجه به فرهنگ سادگی و صفا و صداقت و قناعت بود الا ای خانم زهرا خانم از همونجا که می دونی. ای که هفته ای سه بار قاطی می کنی برام و داد و هوار... دونه به دونه باید بیام پیامها رو توضیح بدم؟! امیدوارم این "....یکفی بالاشاره" شامل حال خیلی ها بشه! ... خدایا تو مارو بخیل نخواستی، نذار خودمون هم خودمون رو اینجوری بخوایم!

محبوبه27کرمان :
ماموری دیروز گاز رو در اثر بی خیالی در پرداخت قبض قطع کردن... تا ظهر هوا خوب بود بعد کم کم هوا سرد شد ,آب سرد شد و سریع پول واریز شد و گاز وصل... دیوز دوستان زلزله زده رو واقعا درک کردم چی می کشن توی این سرما. خیلی سخته. کاش مسولین کاری بکنن.

اسرا17نقده:
من اصلا و ابدا اهل برنامه ریزی برا زندگیم نیستم! البته با تمام وجودم تمااام تلاشم رو می کنم و نتیجه اش رو هم می گیرم اما یه موقع هایی هم هست "نمیشه که بشه"اون موقع دیگه می رم تو فاز بیخیالی!

رضا 19 لرستان :
راستش تا حدودی آگاهانه زندگی کردم ولی متاسفانه به خاطر چند اشتباه تقریبا رایج! در دوران نوجوانی یه خورده همه چی قاطی شد و تا حدودی کنترل زندگیم از دستم خارج شد و رو آوردم به هر چه پیش آید خوش آید و . . . ! اما خوشحالم که تا حدودی بهتر شدم و تونستم گذشته رو جبران کنم .

فاطمه 27:
سوال دو رو نمی دونم چه جوری جواب بدم؟ پشت سرم رو که نگاه می کنم بنظرم بازم همون نادون سابقم. نمی دونم شایدم یکم عاقلتر شده باشم کممم.... خیلی خوبه که سایت پیام نما هست. چون من زیاد مثل قبل نمی تونم پیام نما بخونم. ولی دیدگاه رو(!) از سایت می خونم.

سحر14:
ماموری.من شدیدا طرفدار(هرچه پیش آید خوش آید هستم) مثلا اگه واسه کل روزم برنامه ریزی کنم؟ اونروز دیگه واسم جذابیتی نداره اصلللا... من همیشه عاشق روزها و هفته هایی هستم که نمی دونم؟ قرار چه اتفاقی بیوفته...اهل برنامه ریزی واسه کارام نیستم وعاشق اتفاق های غیرمنتظره هستم... اینطوری زندگی باحال تره .حداقل ازنظر من.

مهدیه 13کوهدشت:
تا حالا 70درصد زندگیم رو کاملا آگاهانه و عاقلانه زندگی کردم و تو این مدت اهداف کوتاه مدت داشتم ولی بلند مدت خیییر،برای رسیدن به هدف مورد نظر باید ثانیه به ثانیه زندگیتو برنامه داشته باشی واین کار سختیه.منتظر شانس بودن کار اشتباهیه چون زندگیتو میسپاری به دست سرنوشت و مثل این میمونه که خودت تو زندگیت نقشی نداری.

فاطمه (خانوم خاص):
وقتی به گذشتم نگاه می کنم واقعا از کارام راضیم،حتی برای آب خوردنم هم هدف داشتم.زندگی بدون هدف معنی نداره... خداااااااایا من اینهمه انرژی رو برای کارام از کجا میارم؟ و در این جاست که حضرت "هدف" به روی صحنه میاید... درمیان جماعتی که به بهانه عطسه ایی از هدفشان دست می کشند،پیشرفت کرن یک توهم است!... باید در زندگیتان، چیزی وجود داشته باشد که به خاطر آن از بستر برخیزید و آن چیزی نیست جز هدف!

زهرام 20 سالمه از خونمون:
به سلامتی سیگار که بهم یاد داد عاقبت سوختن واسه یه نفر ، زیر پا له شدنه !

مامور معذور:
شیطونه می گه یه چیزی بگم ها! آخه خواهر من، این جملات "پشت وانتی" موقعی خوبن که یه لطافت و صناعت ادبی/ هنری یا یه معنایی هم داشته باشن، مولوی و سعدی و حافظ و ... هم درباره عشق غزلها سرودن، اونوقت شما اومدی زدی کلا ترکوندی و لهیدی و رفتی؟! ... آخه حیف عشق جان نیست؟ مثلا این شعر پایینی از سعدی. یه بارهم این شعر رو کامل می نویسم توی دیدگاه:
عشق در دل ماند و یار از دست رفت!
دوستان! دستی، که کار از دست رفت
عشق و سودا و هوس در سر بماند
صبر و آرام و قرار از دست رفت
ای عجب گر من رسم بر کام دل
چون رسم؟ چون روزگار از دست رفت!
... وگرنه که اگه اینجوری/ شرتی شپرتیه که بیا: به سلامتی آفتابههه! که بهم یاد داد آخر و عاقبت نظافت و پاکیزگی،گوشه چاه مباله! فذا درود بر کلوخ و ریگ بیابان! والا!

آروشا17زنجان:
بذار صادقانه بگم ! دروغ های سفید من بیشتر مربوط به شوهرمه مثلا وقتی توی جمع فامیلی نشستیم وقتی یکی از شوهرش تعریف می کنه(ایشششش) منم دروغکی تعریف می کنم! نه که شوهرم آدم بدی باشه ها ن ولی بعضیاش رو دروغ می گم.

مهتاب دیانت 20:
فکرش رو می کنم: هی کم و بیش از دروغ سفید استفاده می کنم،آخه بعضیا خیلی رو مخن آدم مجبور میشه...واسه این که از سرم بازشون کنم از دروغ سفید استفاده می کنم والا هی با حرفاشون حرصم رو در میارن اصلا فکر کنم من اول حرص بودم بعد دم در آوردم عه ببشقید... دست و پا در آوردم.

فرشته 31 تبریز:
دروغ سفید زیاد می گم. دلیلم اینه که نمی خوام دشمن شاد کن باشم. چاره ای هم ندارم.وقتی فامیل ( فامیلی که منتظر دعوا و طلاق من بودن) ازم سوال می کنن که زندگیت چطوره؟ ،من که نمی تونم دونه دونه بدبختی هام رو براشون بشمرم. براشون لبخند می زنم و از خوبی و مهربانی های(نداشته ) شوهرم و خانواده اش براشون می گم. تعریف های الکی ازخودم که چقدررررر خوشبختم و از این حرفها..... آنقدر هم اعتماد به نفس هم ندارم که بهشون بگم از زندگی خصوصی من نپرسیددددد! ( مامور معذور: اونایی که دارین می خونین و چپ و راست وسط حریم شخصی دیگرون شیرجا می زنین، از بقیه سوال شخصی می کنین! ای کنجکاوهای فضول توجیه گر! خجل بشین! درست بشین تهههه کلاس!) . بعضی ها هم رو ضعف هاشون می خوان سرپوش بذارن و بعضی ها هم از بس مغرورن که با دروغ های سفید می خوان پز بدن. راستی ماموری دروغ سفید همون خالی بندی نیست؟ من پاسخ صادقانه دادم الهی الهی من یادت نره وا!

نفیسه22کرج:
دروغ سفید داشتم اونم زمان کنکوربود.تصمیم داشتم دوباره واسه سال بعد بخونم نمی خواستم اقوام بفهمن و سوال پیچم کنن... نتیجه چی شد واینا...دروغکی گفتم: آره میرم دانشگاه محلمون,خلاص شدم با آرامش درسم روخوندم.

زهرا به توان 2 :
دروغ سفید مثل استامینوفن عمل می کنه . درد های ما رو تسکین می ده ، اما هرگز درمان نمی کنه . دروغ سفید پاسخ سریع و درمان حمله ای ، درد مزمن است.فاصله میان آنچه هستم و آنچه باید باشم یا بهتر بگم: می خوام باشم. دروغ سفید گاهی یه رویای یخ زده است برای شدن! حواسمان باشد ما با دروغ های سفید رویاهای دیگران را هم دچار انجماد می کنیم!

ریحانه18تهران:
واقعا نمی شه گفت دروغ نمی گم...چرا. با عرض پوزش گهگاه دروغ می گم...ولی خداییش دروغم واسه اینه که طرفم انقدررر گیر و سریشه و میخواد در مورد چیزی که بهش ربط نداره بدونه که مجبور میشم بپیچونمش و...دروغ بگم! خواهشا انقدر کلید نکنین رو چیزی خب اگه میخواست بدونین که میگفت دیگه اه!طرفو به گناه می ندازین اون دنیا حالا خر بیار باقالی بار کن!

ملکه پاییز:
من خعلی صادقانه،جعفرانه وجابرانه عرض می نمایم که:
تاحالاخعلی دروغ گفتم البته از رنگ سفیدش. شاید هزاردفعه/ هزارنفردرمورد زندگی شخصیم سوال کردند ومن برای اینکه هیچ احتیاجی نه به کمک اونا / نه به ترحم شون دارم حتی توی بدترین شرایط با یه تبسم به همه اعلام کردم که: همه چیز آرووومه من چقدر خوشبختم!. دروغ های سفیدی که من روزانه چندین بارمی گم عبارتند از: حالم خوبه...خودم از پسش برمیام...مامان حالش خوبه...باباهم دلش برات تنگ شده...بابا رفته سرکار...من دیگه هوا سرده سرکار نمی رم پس نگران نباش...نه چه مشکلی...کم مونده دومیلیون جوربشه...بابام خییلی خوبه...ازاین دروغ هاخیلی میگم، تاثیرش هم روزندگیم اینه که مجبور نیستم به همه توضیح بدم! وهم خوشحالشون می کنم، وکلا اینجوری راحت ترم.

ستاره 20 الشتر:
من قبلا با خودم می گفتم باااید همیشه شاد باشم ،بخندم ،بگم حالم خوبه و...اما الان می گم: من یک انسانم حق دارم ناراحت بشم ،عصبی بشم ،خشمگین بشم، دادبزنم ،گریه کنم و...همه اینا باید تخلیه بشن اما به هیییییچ وجه حق ندارم "حرمت بشکنم" . باید همه احساساتم و بروز بدم و اصلا نمی خوام سرکوبشون کنم !! الان وقتی ناراحتم به بقیه می گم؛ الان ناراحتم،امکان داره پاچه بگیرم کاری به کارم نداشته باشید فعلا... بهتر از اینه که دعوا راه بندازم.البته این روزا خییییلی دارم تلاش می کنم "صبور"و "خونسرد" باشم وبر خودم مسلط باشم .صبور شدن خودش صبر می خواد...امیدوارم که بتونم.

باران خانوم کرمان:
امام حسن علیه السلام فرمود: نابودی مردم در سه چیز است: 1- بزرگ نمائی 2- افزون خواهی بسیار 3- حسد و رشک بردن.

بیتا بانو:
"دروغ سفید" مثل موریانه است! در ظاهر سالم اما از درون و ریز ریز شروع به متلاشی شدن می کنه! یهو کمرت می شکنه! به چند قسمت نامساوی تقسیم می شی! پورررد می شی! از شرمندگی! ... تهش خودت می مونی با خودت که هی توی باتلاق دروغ فرو تر تر می ری! با پذیرش جبر زندگی و دیدن داشته ها و تلاش برای رسیدن به نداشته ها می شه به آرامش رسید. اگر اونقدری غرق دروغ شدی که نمی تونی راه حل و شروعش رو پیدا کنی بدان و آگاه باش: ریشه در درونت داره که جا خوش کرده! باید کمک بخوای از روانشناسها که بهتر می تونن ببینن و درک کنن تا ریشه کن بشه! ووو چه خوش گفت شاعری در همسایگی شاعر شیرین سوخون! ایششش! می فرماید: من اگر خارم و گر گل چمن آرایی هست، که از آن دست که او می کشدم می رویم!

زیلان میلانی 22 :
راستش من از این دروغای سفید تا دلت بخواد که نه ولی فقط درحد چیز میگم باشه حالا ما که میدونیم شوما دلت نمی خواد اما خو آخرشم حس خوبی نی بخصوص وقتی که آدم حس میکنه طرف دروغو باور نکرده راهکارشم لابد .....

نازنین ازخوزستان:
.....اگر خودمون رو همون چیزی که هستیم بپذیریم یعنی پذیرش ضعفها،تقویت توانایی ها،تلاش کردن،بالابردن آگاهی و... .دراین صورت میتونی دیگه به دروغ سفید رو نیاری.چون همون چیزی که هستی رو به دیگران نشون میدی وآرامش وامید رو بدست میاری و این رفتار بهبود پیدا میکنه!

اسما 76:
.... چون در نزدیکی ما از این دست کم نیست، پدرم یه راهکار دارن و همیشه می گن: اگه کسی کسر شانش میشه که حقیقت زندگیش رو بگه پس باید با کسانی در حد خودش دوستی و رابطه داشته باشه... اینجوری کمتر مضطرب میشن و... به نفع خودشون!

مامور معذور:
کاش می دونستیم این حجم خاک و خل تضاد و دوگانگی و پنهون کاری، که داریم به خورد ناخودآگاهمون می دیم چه ها که با این دل و پیکرمون نمی کنه! فکر می کنیم روان مون یه چاهه که هرچی خاک بریزیم توش بازم جا داره... بعد در بهترین حالت می شه: سردرد و زخم معده و فشار خون و پوسیدگی دندون و ... شاید یه نوبتی هم درباره بیماری های "روان تنی" در دیدگاه صحبت کنیم. فعلا با این قطعه زیبا که امیدوارم گوشش کنین با شما خداحافظی می کنیم تا کی؟ دوشنبه. به امید خدا...
ارادتمند شما: مامور معذور

سر درد یعنی فکرهایی که
توو "ناخوآگاهم" مرور می شه
سر درد یعنی زنده ام اما
آرامش از دنیام دور میشه
دنبال ردی از خودم هستم!
توو آینه هایی که پر از خاکه!
"دروغ ها" رو دوست دارم چون
گاهی "حقیقت" خیلی ترسناکه!
گاهی حقیقت خیلی ترسناکه
کلافه ام مثل اون شیری که وامونده توی آتیش
مثل وقتی که چیزی رو نیاز داری و گم کردیش
شبیه کسیکه همیشه بدآورده واسه سادگیش

من یک "تضاد" بی سرانجام و
ترکیبی از عشق و تنفرم
روزا نمی شناسم تورو، شبا:
تو خاطراتت غلت می خورم

احساس سیری می کنم هر آن
از بس که بغض هامو بلعیدم!
تنهایی از من آدمی ساخته
که توی کابوسم نمی دیدم
که توی کابوسم نمی دیدم!
کلافه ام مثل اون شیری که وامونده توی آتیش
مثل وقتی که چیزی رو نیاز داری و گم کردیش
شبیه کسی که همیشه بد آورده واسه سادگیش
با صدای رضا صادقی

انتقاد، پیشنهاد و حمایت در رابطه با دیدگاه:
پیامک به شماره: 30000162
تماس در تهران:162و سایر شهرها 2781-021
تلفن گویای شبکه پنج:
27865000 (021)

نظرات   

 
+8 #50 درنا 1396-11-23 17:32
آرمیتای عزیزم، ممنونم، لطف بزرگیه عزیزم.
سپاس.
اونایی که تازه اومدن و اونایی که رفتن و دوباره اومدن، خوش اومدن.
لاله جان، فکر نکنم تو مدل و جنس موهات تغییری ایجاد شه، از دکترت بپرس بعد دم نوش بخور.
نقل قول
 
 
+6 #49 فاطمه باغملکی 1396-11-23 17:02
نقل قول کردن لاله 16 مشهد:
نقل قول کردن فاطمه باغملکی:
بچه هااااا برام دعا کنید....

چشم عزیزم :-) من همیشه برای ماموری و همه ی
دیدگاهیا دعا میکنم ..
ان شالله همه چیز اونجور که میخوای پیش بره
ممنوووونممم آبجی لاله ی
مهربوووونم ;-) انشالله که تو‌هم
همیشه شاد و سلامت باشی عزیزم
نقل قول
 
 
+5 #48 سیده آرمیتا/مازندرون 1396-11-23 16:49
لاله جان یادم رفت بگم! :-? پونه ونعناع که سبزی گیاهی هست عزیزدل؛هم به صورت تازه اش هست هم خشک!که عطاری هادارند!میگم می تونی اسم این دونوع سبزی روبه پزشکت بگی گلم.خیلی مفیده.هم برای عفونت هم برای سرفه ومعده ات.حرف پزشکت روگوش کن وهمچنین این سری رفتی ازش بپرس.
نقل قول
 
 
+4 #47 سیده آرمیتا/مازندرون 1396-11-23 16:39
لاله گلم ممنون ازمحبتت نازنینم :-) کاش می تونستم کمکت کنم آبجی جان شرمنده :sad: انشاالله هرچه زودتراین روزهاتموم می شه نگران نباش.درکت می کنم عزیزجان خیلی سخته.ولی لاله ای که من می شناسم مقاوم تروصبورترازاین حرفاست! :-) غذایی رومی تونی رعایت کنی آبجی من.سعی کن مایعات زیادمصرف بکنی.البته اگرموردی نداشته باشه.هم عوارض قرص هست.هم ازمعده ات هست عزیز؛درازمی کشی سرفه ات می گیره.هرشب قبل خواب یه لیوان آب جوش؛دوقاشق عسل بهش اضافه کن ومیل کن.معده ات آروم گرفت.سرفه ات هم کمترمیشه مهربوونم. :-)
نقل قول
 
 
+9 #46 لاله 16 مشهد 1396-11-23 15:24
نقل قول کردن فاطمه باغملکی:
بچه هااااا برام دعا کنید....

چشم عزیزم :-) من همیشه برای ماموری و همه ی
دیدگاهیا دعا میکنم ..
ان شالله همه چیز اونجور که میخوای پیش بره
نقل قول
 
 
+68 #45 لاله 16 مشهد 1396-11-23 15:16
سلام ;-) خوبین؟!
انقد موز موز گفتین دلم خواست خو زنگ زدم بابام بگیره :lol:
مرسی آرمیتاجونم،خوبی خانوم دکتر؟❤
چند وقت پیش از دکترم پرسیدم برا داروگیاهی ، گفت داروگیاهی نباید استفاده کنی :(
دمنوش نعنا و پونه و بابونه جزو داروگیاهیه ؟
اره خواهرجان نیم خیز میخوابم جرأت نمیکنم سرمو بزارم رو بالش سرفه هام شروع میشه
آره عزیزم شایدمعوارض داروهام باشه
چند روز پیش دو شب از معده درد رفتم اورژانس بهم مسکن زدن ، دکترم گفت طول میکشه تا بدنت به داروها عادت کنه
حالا بیست و نهم که میرم پیش دکترم، میپرسم

باور میکنی دیگه خسته شدم از این رفت و آمد :-*
یکسال و هفت ماه شد دیگه!
راستی بیتا جون شما بودی گفتی خواهرت همین بیماری رو داشت؟
بعد شیمی درمانی که موهاش در اومد مثل موهای
قبلش شد؟
اخه موهای من خیلی لخت بود الان پایین موهام فر در
میاد :-|
نقل قول
 
 
+5 #44 فاطمه . رفسنجان 1396-11-23 14:54
نقل قول کردن نغمه رفسنجون:
سلاااام من اومجم !!

سلام همشهری عزیزم ،اتفاقا چند روز پیش
داشتم به این فکر میکردم که کاشکی
نغمه هم یه سر به سایت میزد
نقل قول
 
 
+3 #43 سیده آرمیتا/مازندرون 1396-11-23 14:49
نقل قول کردن حانی:
سلام به دیدگاه چهارشنبه خیلی خیلی خوش اومدین :-* 8)

حانی جان من یه عذرخواهی به شمابدهکارم!اونر وزگشت می زدم شماره های قبل دیدگاه رو؛به کامنت شمابرخوردکردم.ک ه دررابطه باسامانه"300096 40پرسیده بودین.چه جوری میشه ارتباط برقرارکرد.منتهی من اصلااون کامنت شماروندیدم آبجی جان.همین مثل دیدگاه پیام می فرستی؛مشاورین محترم سوالات دینی هرچی داشته باشی.پاسخگوهستن دعزیزم. :-) مامورجان ممنون ازلطف تون :-)
نقل قول
 
 
+8 #42 مهسا حیدری 18 ورامین 1396-11-23 14:38
نقل قول کردن زهرایوسفی،کاشون:
سلام بچه ها!من برگشتم :lol: :D

خوش اومدی عزیزم :D
نقل قول
 
 
+15 #41 سیده آرمیتا/مازندرون 1396-11-23 14:24
مراباحقیقت بیازار..اما؛
هرگزبادروغ آرامم نکن..!
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران می باشد