• slide-0.jpg
  • slide-2.jpg
علم و دانش
روانشناسی موفقیت
کسب و کار
حقوق و قوانین
شعر و داستان
لبخندانه
باشگاه دیدگاه
دستور آشپزی
یادداشت های سلامتی

باشگاه دیدگاه 2 آبان

سلام عزیزانم
وقتتون به خیر و خوشی
به اولین دیدگاه... اهم... اولین دیدگاه آبان ماه خوش آمدندی
از اینکه فرصت باهم بودن و همصحبتی رو از ما دریغ نمی کنیم
خوش خوشان، به خود پیچان، دست افشان و سر تکان دهنگانیم!
به دیدگاه خودمون، خودتون، خودشون و هکذا خوش قدم رنجه نمودین
اینجا تهران است صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران : مامور آباد!
دویوم آبان ماه 1397
ابتدا عناوین اصلی و پخشی....

موضوعات قابل بحث:
یک: بنده به عنوان یک "مصرف کننده" این امکان رو دارم که بیشتر از نیازم جنس و کالا بخرم تا در روزهای بعدی آن را گرانتر نخرم! وقتی که این کار کاملا منطقی است چرا نباید این کار را انجام بدهم؟ با چه استدلال و منطقی؟!

دو: "نظر همه محترم است!" ... چقدر این جمله دقیق و صحیح و اجرایی است؟ آیا باید برای آن حد و مرزی تعیین کرد؟ چرا و چگونه؟!

ممنونیم از سهامداران دیدگاه:
علی 24 تهران
اسرا 18 سولدوز
زهرا بیرجندی
زهرا 25 کرمانشاه

مبینا۱۷همدان:
این همه حرفای فلسفی گفته شد من دقیق متوجه نشدم ولی با مثال اژدها دو زاریم افتاد شدیداااا...چقدر خووب گفتی.

سمانه26:
.... مامور خب این توضیحاتت رو زودتر میگفتی! تمام سیمكشی مغزم بهم ریخت این یه هفته... بعضی پیاما رو پنج بار میخوندم تا بفهمم؟خیلی سنگین بود بحث این هفته.. خدا خیرت بده گره موضوعو برامون باز كردی!ااا!؟!؟ راستی اگه تو نبودی كی ما رو وارد این بحث پیچیده می كرد؟

خانم شیرین20 قم:
واییی مامور نوبت یکشنبه دیدگاه رو40 بارهم بخونی، باز جا داره!خعععلی جالب بود.چقدر آخرا خوب توضیح دادی... خداحفظت کنه واسه خانواده ت و واسمون..یهو حس کردم چقدر خوبه که هستی..ماهم دوستت داریم عضوانه! (عجب کلمه ای شد!خو چو کنم؟ برا مایی که عضوباشگاه هستیم بهتر ازاین پیدا نکردم) وخواهرانه... هووف (آیت الکرسی خوندم برای شما و همسرجان و نی نی نازتون، بعد فوتیدم) ... مامورمسخره بازیه!؟یعنی واقعأاین آبجیمون اسمش حدیث هستش،بااین محتوای پیام،فقط14سالشه؟؟؟؟ اجازه بده باورنکنم! ببین روکلمه کلمه پیامش دقت کردم.خعلی فکرشده س.جلل المخلوق!

شیرین 27 ساله از خرم آباد:
(پیام اولی) سلام من تازه با باشگاه تون آشنا شدم . از نظر من منطقی نیست ، چونکه وقتی ما بیشتر از نیازمون خرید کنیم و انبار کنیم در نتیجه عرضه کمتر میشه و تقاضا زیاد در نهایت چیزها گرون میشن . اما وقتی در حد نیاز خودمون یا کمتر بخریم در نتیجه عرضه بیشتر و تقاضا کمتر در نهایت قیمت ها ثابت یا ارزونتر میشن.

رودابه روشنی :
خدایا شکرت. مأموری سؤالات و مباحث قابل گفت وگو این دفعه آسون شد حالادیگه راحت راجع بهش نظرمیدیم. خو حالابذارید تا یکشنبه فکرکنم عجله نکنید دیگه! به جان خودم دیدگاه روندیدم نخندید پیام نمامون قطعه به خدا.

مامور معذور:
آب قطع نباشه ... پیام نما می خوای چیکار؟! ... دیگه موضوع از این ملموس تر و به روز تر؟ ببینم چه می کنین؟ ووو البته که یه سری از رفقا همچنان پیامهای "باقالی عیار" می دن و عده ای دیگه اصلا نمی دن... به قول خودشون قسم خوردن! ... فلذا : بیتا، هانسه، نغمه ، شانلی ، زهرا ، مهدی قوشچی و چند نفر دیگه! هر نوبت در صدر کسانی هستن که حتی روی نیمکت توی آفسایدن و کلیه محصولات لبنیم رو حلالشون نمی کنم! برگردین به صراط مستقیم دیدگاهانه/ مسئولانه! باشد که دیدگاهی بمانید! تا دیدگاه بماند!

بی نام:
شیرت رو حلال کن بی زحمت خخ...

شکوفه 19 کوهدشت:
ماموری عجب موضوعاتی واسه بحث انتخاب کردیا، والا خودم که هیچ مطمئنا اگه با ده نفرم همفکری کنم عمرا بتونم یه جواب درست و درمون به این سوالاتت بدم، حالا اون به کنار این جوابایی که یه سری از دوستان میدن رو واقعا روزی ده بار میخونم ولی بازم تهش به این میرسم که بازم چیزی دستگیرم نشد! اصن فکر میکنم همتون از اون روان شناسای خبره این مامورم که دیگه......

رعنا 38 اصفهان:
سلام مأمور به نظر من خرید باید عاقلانه و به اندازه ی نیاز باشه. اینکه ما هجوم ببریم به فروشگاهها و کالا رو انبار کنیم توی خونه اون موقع هست که جنسها رو گرونتر میکنن چون در هر صورت مردم میترسن قحطی بیاد و خریدشونو انجام میدن.دوبله و سوبله جنس میخرن بعدم ذوق میکنن که ما توی خونه همه چی داریم،همینا عامل گرونی میشه.

شیما 22:
منطق ما این بود که اگه بیشتر از نیاز نخریم، به این زودیا با کمبود مواجه نمی شیم پس دولت فرصت می کنه چاره اندیشی کنه تا گرونی های گزاف پیش نیاد که پیش اومد و منطق بنده به فنا رفت. حالا چاره اینست و ندارم به از آن رأی دگر که خیلی کم بخوریم و بیاشامیم باشد که زنده بمانیم و صبر پیشه کنیم تا ببینیم تهش چی میشه! و انتهای این قصه سرد و سپید، همیشه سبز خواهد بود.

یه هموطن از کویر:
سلام مأموری باز هم از اینکه لطف کردید و درخواستم رو رد نکردید ممنونم ولی وقتی حرفتون مثل زلزله همه رو تکون داد و اسم و سن و شهرشون رو گفتن منم دوست ندارم تک باشم و می خوام اگه اجازه بدید با قانون دیدگاهی پیش برم و لیلی دوم آبان از سمنان باشم.... لیلی ٢ آبان از سمنان: بعضی! شهرها در زمان بمباران می‌گفتند: خدا را شکر که موشک بر روی خانه ما فرود نیامد و این تفکر کماکان وجود دارد. برخی! مردم می‌گویند اصل این است که ما زنده باشیم؛ همسایه کارگرمان به ما چه؟!!

سایه ۲۱ تهران :
كسایی هستن كه چند برابر بیشتر از مقدار نیازشون جنس می خرن تا در وقت گرانی مجبور نشن جنسی رو گران بخرن , یه اشكالی داره, پس افراد فقیر چی؟ اونا كه نمی تونن این كارو كنن,چرا بجای تك روی كردن,به فكر اونا نیستیم؟! با این كار نظم بازار رو بهم می ریزیم و فقط فكر خودمون هستیم. باید درست مصرف كنیم به اندازه مصرف كنیم تا همه بتونن نیازشون رو تهیه كنن.

فرزانه نصرالهی یه ویدیوچکی:
موضوعات رو دوست دارم من رو به چالش می کشونه مامور! ... جمله ی " نظر همه محترم است" در خیلی از مواقع صحت و درستی نداره مثلا: وقتی یه بنده خدایی به من میگه فرزانه درس نخون حالا وقت هست! من باید بگم اوه رفیق نظرت کاملا درست و محترمه به روی چشم نمیخونم! در صورتی که حتما بایستی اون کتاب رو مطالعه کنم وگرنه صفر زیبا انتظارمو میکشه...! یا مثلا وقتی دولت های غربی و اروپایی دارن بر ضد منافع کشورمون صحبت میکنن و در این باره نظر میدن که مثلا ما خوبی شمارو می خوایم (آره ارواح ننه بزرگتون) باید بگیم اوکی داداچ نظرت محترمه و...نه! در خیییییلی از مواقع نه تنها نظر طرف محترم نیست بلکه باید با آرنجت بزنی دندوناش رو خرد کنی تا دیگه از این نظرها نده... والا مردم اعصاب ندارن.

زهرایوسفی:
چرا من خاشقچی رو قاشقچی می گم؟ بماند که مادرم قاچاقچی می گه...

مامور معذور:
تراژدی، قتل خاشقچی نیست... تراژدی استاندارد دوگانه انسانهاست... مبهوتم از اینهمه هیاهو و جنگ رسانه ای جهانی برای قتل یک نفر و بده بستانها و امتیازهایی که بین کشورها رد و بدل می شود... دنیایی که چشم بر کشته شدن هزاران انسان می بندد... یه وقتهایی که شیفت پخش شبکه هستم من هم به اجبار چشم می بندم: وقتی اخبار کودکان یمن رو نشون می ده که پنج ساله زیر موشکن و همه راههای کمک حتی برای غذا براشون بسته است... کودکایی که آشکارا پوستشون به استخون های دنده شون چسبیده با صورتهای نحیف و متحیر، خون آلود روی تخت بیمارستان گریه و بی تابی می کنن.... و جهانی که برایش "نمی صرفد" ببیند! سازمان مللی که "سعودی" می گه اگه بریم توی لیست سیاه برای این کودک کشی، کمکهای مالی مون رو به سازمان ملل قطع می کنیم! یک کاریکاتور بزرگ اشک آلود!

سخاوت۲۱ تهران:
مثل آن مرداب غمگینی که نیلوفر نداشت/ حال من بد بود اما هیچ کس باور نداشت! / خوب می دانم که "تنهایی" مرا دق می‌دهد/ "عشق" هم در چنته‌اش چیزی از این بهتر نداشت! / آنقدر ترسیدم از بی رحمی پاییز که/ ترس من را عصر پایانی شهریور نداشت! / زندگی ظرف بلوری بود، کنج خانه‌ام / ناگهان افتاد از چشمم ولی مو برنداشت! / حال من، حال گل سرخی ست در چنگ مغول* / هیچ کس حالی شبیه من... به جز قیصر نداشت !
مریم_آرام

مامور معذور:
*گفت حالت چطور است؟
گفتمش عالی ست/ مثل حال گل /
حال گل در دست چنگیز مغول!
قصیر امین پور

آرمین20:
آرمین.ش هستم از دانشگاه مهندسی عمران بندرعباس و پرسپولیسی هستم.خواستم خود را معرفی کنم. دست و جیغ و هورا به افتخار مهندس دیدگاهی. اهمم چیزهه... موضوع1 خب منظورت احتکار خانگی بود که متاسفانه تو این مدت خیلی رواج داشت با خرید بیش از حد، اون کالا کمیاب میشه وکمیاب شدن باعث افزایش قیمت اون کالا میشه. از ماست که بر ماست.

علی 24 تهران :
من یک مصرف کننده هستم قبول ، موادغذایی برای یک ماه فوقش چهار پنج سال میگیرم و ذخیره میکنم، که نه گرونترش رو بخرم نه توی قحطی من " آسیب ببینه ، اینا همه قبول و معقول! درکناراین یه پرانتز بازه که با این وضع خرید اون جنس گرونتر میشه.اما اگرآذوقه ی من عمر نوحم که باشه یه روز تموم میشه و موقع تهیه مجدد اون چوب گرونی حاصل از همون خرید به تن منم میخوره. این مثال ساده اس که بگم ضررش بیشتره چون مجبوری بعد از اون به مدت غالب بیشتری با قیمت گرون بوجود اومده بخری! ... اهمیت دادن به نظر دیگران فقط سه وجه داره یک اون نظر رو بشنویم ، دو بدون توجه به ماهیت نظر دهنده روی اون نظر فکرکنیم و سوم نکات مثبت نظرخودمون رو با نکات مثبت اون نظر ارزیابی کنیم، مثلا یکی اومد گفت فلان کارو نکن بچه، بعد شما خودش رو بگیری و بگی شما واس فلان قرنی، اونوقت دو دوتا میشد چهارتا اما الان دو دوتا میشه تانژانت عدد دو بروی رادیکال عدد پی، یا اینکه یکی بگه نظر من اینه شما میگی نظر شما که آره محترمه پس نظر من یوخدی چوخ چوخ ، احترام وقتی معنی داره که اول از هرچیزی احترام خودش رو پخش و پلا نکنه ، صادقانه بگم اینه که زندگی من واسه خودش یه نظردیگران محترم " محوریه که نگو و مپرس .

لاله 17 مشهد :
خب من خیلی فکر کردم ماموری ، نه میشه گفت نظر همه محترمه نه میشه گفت نظر همه محترم نیست ! مثلا کسی که تو یه چیزی نظر میده که تخصص نداره خب نظرش محترم نیست کسی بگه ماست سیاهه نظرش محترمه؟ اما خب نمیشه هم گفت نظر همه محترم نیست و فقط نظر خودم درست و همه باید بهش احترام بذارن بنظرم تو هر بحثی باید نظر همه رو محترم بدونیم تا حرفشون و دلیل و منطقش رو گوش کنیم و بعد به نتیجه برسیم.


نسرین ۳۳زنجان:
(ندرج فقط خودت بخون)مامور معذور:
خدا رو شکر چه خبرای خوبی (عه! بقیه نمی بینن؟!) ...!امیدوارم همه به جای غصه و اندوه از تجربیات تلخ زندگی مون فکر کنیم اگه این اتفاقات نبود قدر خیلی چیزها رو نمی دونستیم و اگر درک نکنیم که چی به چیه؟ حتما باید تجربه سخت تری رو از سر بگذرونیم... کاش افق نگاه بازتری رو به دست بیاریم... کاش... الهی الهی... آمین!

سیمرغ ۱۶ الشتر:
نظر همه محترم است این جمله رو میشه اجرایی کرد ولی در یه چارچوب محدوده خاصی که این چارچوب توهین نکردن به نظر دیگران هر چند که اون نظر اشتباه باشه.

سعید 28 ابهر :
به نظر من اکثریت مردم ( خودمم میگما ) ، در مورد " نظر همه محترم است " فقط حرف می زنند و شعار میدن ، عملا فقط نظر خودمان محترم است و بس ... متاسفانه بزرگترین مشکل مملکت ما همین طرز فکره ، بخر تا گرون نشده ، نتیجه اش : تقاضا میره بالا عرضه جواب نمیده و گرانی بیداد می کنه... خدارو شکر دیدگاه حقیقی نیس ، اگه مثلا کلاس درس بود بین اونهمه آبجی ما پسرا نمی تونستیم سرمون بالا بگیریم ، چه برسه نظر بدیم ، ماشاء الله به آبجیا که بی نظیرن و تو همه بخش های پیام نما فعالن.

عاطیناز 23:
با این کار بازار روز خالی از کالا میشه و مجبور می شن تولید رو زیاد کنن که توی اولین فرصت دوباره بازار اشباع از جنس بشه و حالا دیگه همه خریداشون رو کردن اونم چندتا چندتا(همون احتکار خودمون) و دیگه تا یه مدت دست از خرید میکشن و بازار اشباع شده هزارجور بلا سرش میاد فاسدشدن موادغذایی، کم شدن تولید کارخونه ها و... نظر سایرین هم تا وقتی که با زور و منظوردار نباشه قابل احترامه. حدو مرز که چه عرض کنم مهم تصمیم و عقیده و هدف خودمونه حالا اگه دچار تردید شدیم از نظرشون استفاده کنیم اگرنه که بااحترام بپذیریم ولی اجرایی لا لا...

ریحانه ۱۸ آذرشهر:
ولی اگه مردم نخرن و بمونه رو دستشون می فهمنن ک چخبره..الان من جاهای دیگه رو اطلاع ندارم ولی اینجا از وقتی دلار و طلا ارزون شده دیگه بعضی طلا فروشیا باز نمی کنن چرا؟چون به ضررشونه.

زینب۱۷گرگان:
نظر همه محترم است؟ من مطمئنم هشتاد درصد اینایی که میگن نظر همه محترم است به نظر هیشکی اهمیت نمیدن. دیدم که میگم. از آدم نظر می پرسن بعد که کلی مهندسانه نظرتو ارائه می دی یه جوری برخورد می کنن که یعنی: تو یکی حرف نزن! اه اعصابم خرد شد.

اسما 76:
سلام، نظر همه محترم است نقطه اما در صورتی که اول نظر من خواسته شده و مهم باشه، بعد باااایدددددد محترمانه و مودبانه باشه! حتی اگر نظر و عقیده دیگری با من مخالف باشه، حتی اگر از دید من اشتباه باشه! من نظر خودم رو میگم، حرفی که از عقاید و طرز تفکرم نشأت گرفته، گاهی متعصبانه، و فکر میکنم حق با من.... و شروع می کنم به مخالفت. .... مامور جان این سوال راست کار خودت است نقطه بنظر جنابعالی "نظر همه محترم است" آیا؟؟؟ با این همه نظر متفاوت و بعضا عجیب و غریب چه می کنی؟؟ حرص می خوری؟ لایک می کنی؟ کلا در چه حالی؟؟

پژاره. ۲۴. کوهدشت!
نظر همه محترم است! یاد کامنت های اینستا میفته آدم و می بینه که شعاره! البته که جمله کاملا صحیح و منطقی هست. بنظرم هنوز شاید کاملا فرهنگ سازی نشده شاید بخاطر اینه که نظرات بر پایه تعصب و غرض ورزیه... بابت تماستون متشکرم، ببخشین اگه یهو می پریدم وسط حرفاتون ذوق زده بودم اگه کم و کاستی داشتم ببخشین.

مامور معذور:
خواهشات و المتشکرات. خععععلی خندیدن مرا حاصل آمد... ممنون از شما و هفت جد و آباد شما ... و ممنون تر که بالاخره یکبار هم محض رضا خداوند متعال مشخصاتت رو کامل نوشتندی... خدا راه راست رو به سمت همه ما کج بگرداند ان شالله! ( رفقایی که ملاحظات یا محدودیت هایی دارن برای تماس و از فعالان و سهامداران دیدگاه هستن لطفا ما رو بی خبر نذارین... نذارین این بچه فیل از نگرانی در نیاد... آقربونش)

اسرا18سولدوز:
موضوع اول خیلیییی حرف توشه! هیشکی به فکر کشور و هم میهنش نیست. مامور قسم میخورم همه اش تقصیر بزرگای دولتمونه! ملت ما ملت بدی نیست شما کل تاریخ ایران رو نگاه کنی متوجه میشی ملت ایران چقدر سلحشور و عاقل و نجیب بودن. ما همون ملتی هستیم که چندین سال پیش دست به دست هم دادیم و کشور رو از این رو به اون رو کردیم ما همون ملتی هستیم که کشورمون رو با چنگ و دندون از دست دشمن حفظ کردیم...مامور اگه الان در ظاهر فرق کردیم به خاطر اینه که زخم خوردیم.ما شاه رو بیرون کردیم چون از بی عدالتی متنفر بودیم چون خواهان عدالت بودیم.اما..... افسوس.شدیم مثل مردم کوفه! باور کنید کافیه یه بار دیگه دست به دست هم بدیم... مامور با انبار کردن مخالفم ولی خدایی خودمون به خودمون رحم نمیکنیم!به طور مثال چند ماه پیش یه ادکلن قیمت کردم گفت45منم تو دلم گفتم بعدا میام میخرم.یه ماه بعدش رفتم بخرم گفت95تومن! همووون ادکلن بود خرید جدیدش هم نبود.بهم برخورد نخریدم.مامور باور کن چند روز پیش دوباره رفتم قیمت کردم اینبار گفت165!

مریم21 بروجرد:
یه چیز جالب خوندم تو بعضی کشورها وقتی کالایی گرون میشه همه متعهد میشن اون کالا رو نخرن که ارزون بشه اونوقت ما تا متوجه میشیم چیزی گرون شده چن برابر میخریم و همین باعث گرون تر شدن کالامیشه.

مهسا حیدری 18 ورامین :
خب ماموری پر واضحه که چی میشه!! بذار برات بگم ببین من جنسایی که بهشون نیاز دارم عموما مواد غذایی هستن و دارای یه تاریخ انقضایی پس اگه من یه خورده به این شکم مبارک سخت بگیرم و بجای خوردن گوشت بره نون و تره بخورم فروشنده ها وقتی ببینن تاریخ انقضا داره رد میشه و مواد غذایی فاسد مجبوووورن ارزون بفروشن وووو طبیعتا.

فوزی 18سرپلذهاب:
سلام به نظرم من مصرف کننده باخریدن کالای بیش حد نیازم هم درحق خودم وهم درحق دیگران ظلم وبدی کردی چون با این کارمون رفته رفته مغازه ها و فروشگاه ها خالی از اجناس می شوند و این خودش باعث گرانی و هرج و مرج میشه و این روزا اگه چیزی گران بشه ارزان شدنش با خداست. خیلیام اسم این کارمان رو دوراندیشی می ذاریم درحالی که اصلا دوراندیشی نیست یه سوال اینکه آیا این چیزای که خریدیم تمام نمیشه؟ تاریخ انقضاش نمی گذره؟ چرا خوبم تمام میشه و تاریخ مصرفش می گذره وقتی هم تمام شد میبینیم ای دل غافل سودکه نکردیم هیچی تازه باعث گران شدن دو برابرحتی ده برابرش شدیم و این فاجعه است پس نباید کاری که بعدها باعث پیشیمانی مون میشه انجام بدیم باخرید درحد نیازمان می تونیم سهم کوچک یاحتی بزرگی درثبات اقتصاد کشورمان داشته باشیم.

رویام20مراغه:
سلام به همگی؛ وقتی من بگم بذار فلان کالارو بیش ازنیاز الانم بخرم تاچن روز دیگه گرون نخرمش دقیقا این فکر رو چندین نفردیگه هم می کنن اگه یه درصد قرارنبود اون کالا گرون بشه با این کار حتما گرون خواهدشد! امیدبه زندگی هم حدی داره ادم از فرداش خبرنداره اونوقت بعضیامیان واسه چن ماهشون خرید می کنن! 2-"نظرهمه محترم هست"به معنی اینکه نظر همه درست و اجرایی است نیس یعنی اظهارنظرازاده و نباید کسی به نظرکسی توهین کنه.

زهره پوربافرانی ۱۹ قم :
نظر همه تا جایی محترمه که به کسی یا چیزی آسیب نزنه یا باور اشتباهی نباشه .. فقط نوع سلیقه باشه مثلا .. .. ولی اگر نظر کسی باعث ضرر کسی یا کسانی یا چیزی باشه دیگه محترم نیست و باید مخالفتت رو اعلام کنی تا هم ایشون شاید از اشتباه در بیاد و هم جمعی که این نظر رو میشنون دچار اشتباه نشن...

ستاره 19 الشتر:
قبل از هرچیزی این "شخصیت"و"ارزش "انسانه که مهمه نه صرفا عقایدش یعنی شخصیت انسان قابل احترامه پس عقایدش هم قابل احترامه ! هرکسی این حق رو داره نظرش رو بیان کنه و هرعقیده ای که داره بگه حتی اگه اصلا از نظر طرف خوشمون نیاد ... اما می تونیم با نظرش مخالفت کنیم وماهم نظر خودمون رو بگیم و حتی می تونیم مخالفت کنیم و درصورت "توان"عقیده اشتباهش رو تغییر بدیم درغیر این صورت موظف نیستیم به نظرش فکر کنیم و براش ارزش قائل بشیم. بهتره که بی تفاوت بگذریم ولی هرنظر و عقیده ای ارزش گوش دادن داره.

مامور معذور:
این بحث وقتی می تونه موثر و مفید باشه که بره به سمت مصداق و نمونه عینی... چه طور میشه یه جامعه و جماعتی باشه و هرکسی هم نظرش محترم باشه؟ تا شما خوب فکر کنین من یکم با صدای خفن موسیقی دوبس دوبسی گوش بدم و با لباس کذایی گل منگلی وسط صحن علنی دیدگاه خرامان بچرخم! نظر دیگرم هم اینه که دوتا بخوابونم زیر گوش اون دونفر ته کلاس که بوی نارنگی شون تا اینجا میاد! جانم؟ تنبیه، اثر منفی داره؟ خب اون نظر شماست، عاما این نظر منه! حرفی هست؟! گرمممممپ!

درنا خطیبی، 24، تبریز:
نخیر! به نظر من همه می تونن نظر بدن، آزادن ولی قرار نیست به نظر همه احترام گذاشته شه. شاید به نظر تو باید سر به تن من نباشه! خب من باید به این نظرت احترام بذارم؟ به نظراتی باید احترام گذاشت که محترمانه هستن نه هر نظری، ولی در کل معتقدم هر کس باید نظراتش رو بگه. حالا هر جور که هست، قطعا اون اگه نظرش رو بگه تو هم می تونی نظرت رو بگی.... مامان می گه رفته مغازه روغن بخره، بعد فروشنده به یه مشتری گفته نداریم ولی به مامان گفته داریم چون مامان مشتری همیشگیه و اون یکی نه! مامان هم خوشحال از این ماجرا اومده تعریف می کنه. منم گفتم من اگه جای تو بودم روغن رو پرت می کردم سمتش و می گفتم نگه دار واسه خودت! یعنی چی؟

فهیمه ۲۷ شهریار :
ما که مثل همیشه خریدامون رو طبق لیست ماهانمون انجام می دیم نه کمتر . نه بیشتر . دیگه ما تا چقدر بگیریم و ذخیره کنیم . آخرش که چی !

زهره ۱۹ اسفراین:
موضوع دو: بله به شدت معتقدم. هم رعایتش می کنم و هم انتظار دارم در رابطه با من رعایت بشه شدیدا! و اینکه میشه این حد رو براش تعیین کرد:"نظر همه محترم هست تا زمانی که باعث توهین و بی احترامی به بقیه نشه و تحمیلش نکنن!"

مامور معذور:
نه اصلا بحث توهین مطرح نیست... ماجرا رو کلی تر ببینین نه فقط چار نفر خودتون و اطرافیانتون... من نظرم اینه که در جامعه باید نگاه افراطی گری ترویج بشه... شما نظرت اینه روابط آزاد وجود داشته باشه، اصلا هر کسی هر جوری دوست داره باشه... چه چیزی و چه کسی و روی چه حسابی می تونه بگه نه!؟ .... یه مثال دیگه... یه خوانواده نظرش اینه که دختر ده ساله اش رو شوهر بده، خود دختر مخالفتی نداره بلکه خوشحالم هست که داره عروس میشه و آدم حسابش می کنن، داماد خوشحال، خونواده ها خوشحال... نظرشون اینه... رسمشونه... سالهاست این امر بین نسلهای قبلی انجام شده، مشکلی هم ندارن، حق کسی هم ضایع نشده، توهینی هم در کار نیست... روی چه حسابی میشه گفت نخیر، نکن؟! بحث رو تعمیم بدین! خصوصا از نگاه کسی که اختیار و قدرت در کنترلشه... من وقتی می تونم مانع شما که نظرت مخالف منه بشم، چرا باید انجامش بدم؟!

زهرا معروف به زری:
عاطیناز خانم ببخشید ولی وظیفه باشگاه های دیگه درج تعریف و تمجید نیست. چیزای مهم تری واسه درج کردن وجود داره. عشق است باشگاه پرواز و مسئول مهربونش.

مهدی رمضانی 19 بجنورد:
(یک هم اندیش ) در جواب جواب شما به اون دوست هم اندیشمون : نگاه کنید اکثر مخاطبان هم اندیشان نوجوان و جوان بودند و تا به اون زمان (تیرماه 92 تا تابستان 96) درباره مباحث جامعه در هیچ کجایی که مخاطبینش در اون حضور داشتند (مثل مدرسه ، دانشگاه ، تلویزیون ، خانواده و . . .) صحبتی نشده بود و بسیاری از مخاطبینش (از جمله خود من) برای اولین بار با این بحثها رو به رو شدند و همین باعث شد که مهارتها (مثلا قدرت تحلیل موضوعات) (به صورت غیر مستقیم) ، دیدگاه و اطلاعات جدیدی رو به دست بیارن. و این ربطی به الگو سازی نداره ، مثلا خود شما آیا هرگز اولین کسی که تأثیر زیادی رو بر روی شما گذاشته فراموش میکنید؟ پ.ن : البته لازم به ذکر هست که من بعد از هم اندیشان به کمک برنامه هایی مثل جیوگی ، کام شیرین ، خانه آرام من ، رسانش (با اجرای محمدصادق باطنی) و از همه مهمتر مستندهای مختلف تونستم که علمم و در نتیجه قدرت تحلیلیم راجع به موضوعات مختلف رو بالا ببرم.

سارافخرابادی:
( پیام اولی) یه انتقاد داشتم ازتون چرا سروقت به روز نمیشه؟ ... ازآدمای شکاک متنفرم خداروشکرمن جزو اون دسته نیستم.

لیلا27:
سلام خبیثانه ترین لبخند عمرم تقدیم به همه دیدگاهیایی که حرص و جوش بروز نشدن باشگاه امروز رو می خورن در حالیکه من همشو ازسایت خوندم همشوووو... با این کارهرکس به یه خرده محتکرتبدیل میشه و با کم شدن کالا در بازارقیمت بالارفته و به فقرا فشارمیاد با درست و به اندازه حداکثریه هفته خرید کردن بایدخودمون به خودمون رحم کنیم. ونذاریم ثروتمندان ثروتمندتر و فقراروز به روزفقیر تربشن. آب دریارا اگر نتوان کشید هم به قدر تشنگی باید چشید.

فاطمه ۲۳:
میشه ازتون خواهش کنم زودتر بروز کنید؟... من امتحان دارم و منتظرم باشگا رو بخونم بعدش بپردازم ب درسام..اما متاسفانه نه تنها مقصودم از خوندن باشگا حاصل نمیشه بلکه شاهد اتلاف وقت هم هسم...دررررر ضمن ۲۳ سنم نیس..تاریخ تولدمه... ( مامور معذور: یا خدا، یعنی 23 سال تولدته؟ هجری یا میلادی؟ خوب موندیا!) و اینجا شما شاهد اون خنده هایی هسی که من از نگارششون خوشم نمیاد...و همینطور مطمئن باش نه سنمو مینویسم نه شهرم رو...و سیاستی که به کار گرفتی چندان نتیجه ای نداره..کدوم سیاست؟..( مامور معذور ۳۳ تهران).. و اما دلیل مخالفت من: تا زمانی که شما بعنوان پیشروی ما تمام و کمال از قوانین سر در دیدگاه پیروی نکنید. بنده هم عاجزم از فرمانبرداری...پس اسمتون رو لطف کنید ذکر کنین...تا من هم رعایت کنم...

مامور معذور:
ای دخمل نازنین، ای پیچاننده پیچاندنی ها... مگه من هر کاری می کنم شمام می کنی؟ که اینچنین استدلال می کنی؟! شکسته نوشتن رو چه جور توجیه می نومایی؟ وانگهی منده کی عرض کردم اسمتون همراه با عکس نام شناسنامه ای تون رو ارسال کنین وگرنه درج نمی شه؟ گفتم حتی اگه اسمتون مستعاره، سن و شهرتون رو قید کنین... من اگه درباره خودم واضح تر نمی گم برای راحتی و صمیمیت مخاطبین و خودمه و لاغیر... خورشیدی باش تا خورشید خواهد تو را...

مهتاب7اسفندی.خراسونی:
ماموری زیادی شاد میزنیا...آخه نمی دونم این حرفای باحال رو ازکجا... در میاری؟عاشق این من درآوری هاتم! سینوس زاویه چرت زدن عمه همسایه آخه؟! خخخ.

زهرای بیرجندی:
سلام با پیام سحر خانوم یاد یه خاطره افتادم.. یه دفعه با پدر جان رفتیم پادگان موقع ورود و خروج، نگهبان بنده خدا، یه احترام نظامی گذاشت که ما کپ کردیم، بنده خدا ما رو اشتباه گرفته بود... دوم اینکه اگه منظور منده غرور بود از مغرور خودمون استفاده می کردم.. منظور من از اسنوبیسم رو شاید بشه در فارسی به نوکیسگی فرهنگی یا فکل- کراواتی نزدیک دونست اما معنی این کلمه خودش چند تا مقاله است، منده هم واسه اینکه حق مطلب رو ادا کنم اصل واژه رو بکار بردم... سعی من هم همیشه در اینه که بجای لعاب برون به رنگ درون توجه کنم.. خلاصه اشتباه کردی خواهرم.. پوزش و ارادت همگانی.

هاجر/ زاهدان:
موضوع یک بیشتربه مسئولیت پذیری ربط داره،این اشخاص به مسئولیت های کوچیک خودشون فقط چسبیدن و مسئولیت یک عضوازجامعه رو بیخیال شدن واصلابه فکرشونم نمی رسه اینطورکه پیش برن محصول خواسته ناخواسته میره قیمتش بالاو بقیه قشرجامعه چی!؟...مهم نیست ! مسئولیت خونوادگی شو رفع کرد.

زهراحصاری ۱۶نیشابور:
موضوع اول: دقیقا حرفی رو گفتی که تادوسه هفته قبل ورد زبون مامان و بابام بوداما حالا فهمیدن که کارشون همچین زیبا نبوده وبه نظرمن حرفشون خیلی هم بی اساس بوده.مردم توکشورهای دیگه برای اینکه همشهری هاشون احساس بی نیازی نکنند،ازغذای خودشون میگذرنند.اونا هندوانه رو قاچی میخرن،اونوقت مای بافرهنگ اگه بشنویم هندونه گرون شده،کیسه کیسه میخریم وتوخونه نگه میداریم تاموقعی که آب از زیرکیسه ها سرازیربشه وبه جای هندونه،آب هندونه بخوریم.بیشترازنیاز یه جنسی رو بخریم تا در روزهای بعدی گرون ترش رو نخریم،خب این یعنی داریم به گرون ترشدن کالایی کمک می کنیم؛یعنی غیرمستقیم برای دشمنانمون چراغ سبزنشون میدیم٬یعنی تهاجم فرهنگی وجنگ باخودمون!

شانا :
یکی هم نیست بهشون بگه آخه اگه کسی نمی زنه لهتون نمی کنه واسه این نیست که نظرتون رو قابل احترام می دونه ، صرفا چون انسانید بهتون احترام می ذاره ! بعضی نظراتم هستن که واقعا نیاز به مخالفت ندارن و کاملا سلیقه ای هستن . به چشم خودم دیدم کهه مثلا طرف سر اینکه فلان خواننده رو بیشتر از اون یکیشون دوست داره دعوا گرفته ! خلاصه اینکه بهترین راه سکوته در‌ مقابل نظرات دیگران ، هر چقدر به نظرمون مسخره باشه ، جزئی از وجود طرفه و از خودشه ! بشنویم و سعی کنیم باهاشون کنار بیایم ... یه جایی خوندم: عقیده ها هرچی که باشن ،وسایلی هستن برای رسوندن انسان به زندگی بهتر و کدوم ادم عاقلی گفته بزنید همدیگه رو برای عقایدتون بکشید...

الهه ... سی آذر1370کرمانشاه:
.... درمورد موضوع دوم هممون این حرف رو قبول داریم اما پذیرفتنش برامون سخته مخصوصأ اگه کسی نظرش برخلاف نظرما باشه، با اینکه قبولش داریم به نظرم خیلی کاربردی واجرایی نیست، فقط درحد حرفه.

جوكار از شهر رب انار:
کى گفته نباید این كار رو انجام بدیم؟ خوب مامور وقتى گرون میشه باید به اندازى چند ماه خرید كنیم تا فشار مالى كمترى بهمون وارد بشه. این قانون زندگیه .... نظر همه محترم است به شرطى كه یا منطق داشته باشه یا حق باشه و گر نه من كه اصلا قبول ندارم چون دلیلى نمی بینم كه حرف نا متعارف رو محترم تلقى كنم. والا به خدا.

محفوظ و مستور:
دیروز اولین جلسه دکتر"روانشناس"! بسیارعالی بود!!! واای یک ساعت صحبت کردم!!هرچه ازخوبی خانوم دکتر بگم کم گفتم!! یه فرشته!!خانوم؛باشخصیت؛ بسیارمهربون ومودب ومتین ودانا وتوانمند!! ترس از باد! و بیزاری از اسمم!! خجالت تا حدودی!بی خوابی و دررابطه با اون اتفاق پنج ماه که داستانش روتوضیح دادم مفصل صحبت کردم. وسطهاش بغض می کردم! و ایشونم به آرامش دعوتم کرد. فرمودن مساله خاصی نیست انقدربزرگش کردی خودت رو سرزنش می کنی! همینکه متوجه اشتباهت شدی وعذرخواهیت کردی عیبی نداره! و گفتم همه می گفتن زشتی! گفت:اون آدما مریضن از لحاظ شخصیت! دقیقا حرف شما روگفت! و گفت: اتفاقاخیلی هم خوشگل و بامزه ای.........

زهرا25کرمانشاه:
کاش می تونستم خودم رو برای خودم توضیح بدم! کاش یکی بود که من رو توضیح میداد، فکرم درگیره فکره نمی ذاره فکر کنم!

فاطمه 22 تبریز :
متاسفم که این رو می گم ! اما دقیقا چهار روزه که رو خودم دقیق شدم و یک به یک افکار ، گفتار و رفتارم رو بردم زیر ذره بین و تمام ویژگی هایی که من رو ناراحت می کنه رو هم بررسی کردم شاید گفتنش درست نباشه شاید تا این حد رک حرف زدن درست نباشه نمی دونم ! اما من تنها چیزی که فهمیدم این بود که بد تر از خودم پیدا نکردم ! من خودم فرزند خوبی نیستم ، خواهر خوبی نیستم ، شهروند خوبی نیستم و ... تازه طلبکارم هستم ! خودم رو جای تک تک اعضای خانواده ام گذاشتم اشکام سرازیر شد! انقدر به این طرز تفکر، رفتار و گفتار اشتباه در قبال عزیزانم عادت کردم که خیلی وقت بود دیگه این ویژگی ها رو نمی دیدم! هر کسی بازخورد برخوردای خودش رو می بینه سوال اینجاست عشق دادم که عشق خواستم؟

مامور معذور:
خواهر عزیزم، خواهر خوبم... یکم یواش تر یکم آرومتر... با لودر افتادی به جون و روح و روان خودت... حتما که این درد همون درد رشد هست عاما دوتا بزن، دوتا بخور... نذار این یه نبرد یه طرفه بشه... هیچ موضوعی نیست که فقط یه وجه و یه بعد و یه منظر داشته باشه... من می دونم شما چقدر هم سختی کشیدی... پس فعلا برو به آخرین هدیه ای که به خودت دادی فکر کن بلکم یوخده خودش رو هم نوازش کرده باشی شاید که رستگارتر شوی!

خب در اینجا به پایان یه دیدگاه دیگه از مجموعه برنامه های.... اهم... چیزه... همین دیگه... این نوبتم تموم شد... بفرمایید دم در خونه خودتون قام قام کنین... امیدوارم نوبت بعدی درباره هر دو موضوع صادقانه تر، شفاف تر و موردی تر پیام بدین تا صادقانه تر، شفاف تر و موردی تر پیام داده باشید! یوهاهاها ها ، قیافه ها رو! فکر کردین مامور کم الکیه؟!

ارادت و احترام
از ابتدا تا فرجام
به دست شعله های شمع دادم دامن خود را
مگر ثابت کنم پروانه مسلک بودن خود را

اگر تقدیر، تن دادن به فرمان زلیخا بود
همان بهتر که دست گرگ می دیدم تن خود را

تو را ای عشق از بین هوس ها یافتم آخر
شبیه آنکه در انبار کاهی سوزن خود را

اگر این بار رو در رو شدم در آینه با خود:
"به آهی محو خواهم کرد تنها دشمن خود را"

بگو با آسمان بغض دار پیرهن از ابر
برای گریه کردن پاره کن پیراهن خود را

به امیدی که شاید بگذری از کوچه ام یک شب
به در آویختم فانوس هر شب روشن خود را
میلاد حبیبی

انتقاد، پیشنهاد و حمایت در رابطه با دیدگاه:
پیامک به شماره: 30000162
تماس در تهران:162و سایر شهرها 2781-021
تلفن گویای شبکه پنج:
27865000 (021)

اضافه کردن نظر


تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران می باشد